حذف نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث

اخبار بازار – به گزارش اخبار بازار ایران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسن روحانی امروز (چهارشنبه) در جلسه هیات دولت با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی باید توسعه دولت الکترونیکی با قوت پیگیری شود، اظهار داشت: چاره‌ای نداریم جز اینکه سبک زندگی خود را در شرایط کرونایی تغییر دهیم و بخش مهمی از این تغییر سبک انجام امور و خدمات‌رسانی در فضای مجازی است. در شرایط فعلی باید تلاش کنیم کارها و خدمات از طریق فضای مجازی در اختیار مردم قرار بگیرد.
وی افزود: امروز به من گزارش داده شد که نسخه‌های کاغذی بیمه شخص ثالث حذف شده است و مردم می توانند کار بیمه و درخواست را از طریق فضای مجازی دنبال کنند. همین یک تصمیم یعنی صرفه‌جویی قابل توجه که از طریق فضای مجازی محقق می‌شود.
روحانی تصریح کرد: دولت در زمینه توسعه دولت الکترونیکی تمام امکانات خود را بسیج خواهد کرد تا روز به روز خدمات مردم توسط فضای مجازی در اختیارشان قرار بگیرد. این برای مبارزه با کرونا و برای سبک زندگی جدید یک اصل بسیار مهم است.
بر اساس این گزارش، توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک یکی از اهداف اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال جاری است که با تاکید آذری جهرمی مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
در همین حال رئیس جمهوری با صدور ابلاغیه‌ای به وزرای کابینه خواستار تحقق محورهای ده گانه دولت الکترونیکی و مصوبات شورای اجرایی فناوری اطلاعات شده بود که چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رییس جمهوری از اجرایی شدن گام نخست از محورهای ده گانه دولت الکترونیکی با همکاری وزارت اقتصاد، سازمان بورس و خصوصی‌سازی خبر داده بود.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا