انتشار سه ویژگی جدیدی که Huawei Mate 20 برای اولین بار به دنیای گوشی‌های هوشمند عرضه می‌کند

موبنا – فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی هم اکنون از اخبار مختلف درباره Huawei Mate 20 پر شده‌است و هر بار با انتشار خبری تازه درباره این سری جدید توجه کاربران به آن جلب می‌شود. اخباری که تاکنون درباره Huawei Mate 20 منتشر شده، همگی در ارتباط با سه ویژگی این گوشی است که ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

2 4

توانایی‌های بیشتر در حوزه ارتباطات:

از کسی پوشیده نیست که این گوشی از لحاظ سخت افزاری با جدید‌ترین سخت افزار‌های روزآمد و با پردازشگر Kirin 980 تجهیز شده‌است. با وجود Kirin 980 در Huawei Mate 20، این گوشی اولین گوشی جهان است که در حوزه ارتباطات از LTE Cat.21 با سریع‌ترین سرعت دانلود به میزان ۱.۴ Gbps پشتیبانی و به راحتی می‌تواند با باند فرکانس های مختلف از اپراتورهای مختلف در سراسر جهان ارتباط برقرار کند. به علاوه عملکرد در بستر شبکه ۵G نکته مثبت و پر رنگ دیگری در توانمندی‌های ارتباطی این گوشی خواهد بود.

3 2

قابلیت‌های استفاده از ۲ سیمکارت با پشتیبانی از VoLTE  به صورت هم‌زمان: اخیرا اطلاعاتی از Huawei Mate 20 به بیرون درز کرده‌است که در آن به قابلیت‌های دو سیمکارتی این گوشی اشاره شده ولی برخی کاربران گمان کرده‌اند که این قابلیت مشابه DSDS یا Dual SIM, Dual Standby اپل است که اخیراً معرفی شده‌است در حالی که این اشتباه است! لازم است بدانیم که گوشی‌های دو سیمکارته مدت‌هاست در بازار حضور دارند و قابلیت Dual SIM, Dual Standby اپل قابلیت جدید و پیشرویی محسوب نشده و مدت‌هاست که توسط رقبا به بازار عرضه شده است. یکی از نکاتی که بین گوشی‌های جدید دو سیمکارته اپل با Huawei Mate 20 تفاوت ایجاد می‌کند این است که در گوشی Huawei هر دو سیمکارت به صورت همزمان از VoLTE می‌توانند پشتیبانی کنند ولی در آیفون‌های جدید این‌گونه نیست. به عبارت دیگر در Huawei Mate 20 هر دو سیمکارت به صورت همزمان می‌توانند روی حالت ۴G کار کنند در حالی که  iPhone XR/XS MAX تنها از ۴G برای سیمکارت اصلی و از G2 برای سیمکارت دیگر برای تماس صوتی و ارسال پیامک استفاده می‌کند. به علاوه بر اساس گزارش‌های رسانه‌های بین‌المللی Huawei Mate 20 این قابلیت را دارد که خدمات  dual-card dual VoLTE dual-pass را در چین ارائه دهد به این صورت که سیمکارت اول می‌تواند تماس بگیرد و سیمکارت دوم نیز قادر است تماس دریافت کند  یا به عبارت دیگر پاسخگوی تماس دریافتی باشد تا از این طریق دیگر هیچ تماسی را از دست ندهیم! که شاید تنها کاربران اداری حرفه‌ای و مدیران و تاجران به اهمیت این موضوع واقف باشند چرا که این دغدغه‌ رایجی بین افرادی با مشاغل پر مشغله به شمار می‌آید. به علاوه وقتی یکی از سیمکارت‌ها درگیرتماس تلفنی است سیمکارت دیگر می‌تواند از اینترنت پرسرعت بهره برد (هر دو سیمکارت با VoLTE) . این فناوری فعلاً تنها در اختیار هوآوی است و به نظر می‌رسد که امکان دست یابی دیگر تولید کنندگان تلفن‌های همراه به این قابلیت به این زودی‌ها شاید میسر نباشد.

4

تکنولوژی پیشرفته گرانش گرما: بر مبنای شنیده‌هاHuawei Mate 20  به سریع‌ترین قابلیت شارژ بی سیم نیز مجهز شده است! همچنین یک عکس  micro-V نشان می‌دهد هوآوی احتمالا قرار است graphene cooling technology یا همان تکنولوژی خنک کننده از جنس گرافن را در گوشی‌های Huawei Mate 20   به کار گیرد.  تنها مشکلی که هنوز در صنعت پیشرفته  امروز حل نشده است داغ شدن بیش از حد شارژر های بی سیم است. اما در اخبار جدیدی که منتشر شده، قابلیت دفع گرما از طریق ماده گرافن ظرفیتی ۴ برابر فراتراز آلیاژ معمولی آلومینیوم دارد در این صورت اگر Mate 20   واقعا به تکنولوژی خنک کننده گرافن مجهز باشد می‌تواند با سیستم شارژ بی‌سیمی قدرتمند همچنین مجهز به امکان ثابت نگه داشتن دمای بدنه گوشی در حد متعارف حتی در هنگام بازی با گوشی به بازار عرضه شود. علاوه بر تکنولوژی‌های اشاره شده، توانایی‌های Mate 20 در عکاسی و همچنین عملکرد هوش مصنوعی نیز نباید نادیده گرفته شوند. برای اطلاع از سایر توانمندی های Huawei Mate 20 باید تا ۱۶ اکتبر یا ۲۴ مهر ماه منتظر باشیم!

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا