کشف آنتی بادی جدیدی برای کاهش کلسترول بد

پژوهشگران در مطالعات جدید خود موفق به شناسایی نوعی آنتی بادی جدید شده اند که می تواند به طور قابل توجهی سطح LDL یا کلسترول بد خون را کاهش دهد .

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج آزمایش های انجام شده با استفاده از اطلاعات ۱۲۵۰ بیمار دارای سطح بالای کلسترول، نشان دهنده تاثیر بسیار زیاد این آنتی بادی جدید است. آنتی بادی موسوم به alirocumab می تواند به سرعت سطح کلسترول LDL را کاهش داده و تاثیری بلندمدت داشته باشد.

پزشکان دانشگاه آمستردام هلند پس از تائید نتایج این آزمایش ها تخمین می زنند که تلفیق این آنتی بادی با سایر روش های متداول کنترل کلسترول از جمله روش های statins و placebo می تواند تاثیرات فوق العاده قابل توجهی در کنترل و مهار میزان کلسترول خون افراد مبتلا به این عارضه داشته باشد.

در آزمایش هایی که همراه با استفاده از این دارو در بیماران مبتلا به عارضه ژنتیکی heterozygous انجام شد، میزان کلسترول خون افراد فوق الذکر به سرعت به سطح پائینی بازگشته و تاثیر بلندمدتی بر اثر استفاده از این دارو مشاهده شد در صورتی که در گروه دیگری از بیماران که در مورد آنها تنها از روش های استاندارد فعلی کاهش کلسترول (statins) استفاده شده بود، میزان کاهش سطح کلسترول خون چندان تاثیرگذار نبود.