بازار تهران

قیمت میوه‌های شب یلدا اعلام شد

اخبار بازار ایران – مصطفی دارایی نژاد گفت: شب گذشته ۲ هزار تن ورودی هندوانه و انار بوده است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته از دوشنبه هزارتن به میزان عرضه این ۲ قلم اضافه می شود.

او قیمت هر کیلو هندوانه سیاه جاسک و چابهار را ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هرکیلو هندوانه سفید میناب ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، هندوانه خطی میناب ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، انار ۱۵ تا ۶۰ هزار تومان، ازگیل ۵۵ هزار تومان، خرمالو ۳۵ هزار تومان، پرتقال شمال ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، پرتقال جنوب ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان، انگور ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان و کیوی ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان است.

دارایی نژاد ادامه داد: هم اکنون هرکیلو نارنگی انشو با نرخ ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، نارنگی پیچ ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، نارنگی یافا ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، سیب زرد و قرمز ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، لیموشیرین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، خیار ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، موز هندی ۵۸ هزار تومان، موز اکوادور ۷۰ هزارت ومان، موز پاکستان ۳۵ هزار تومان و هر کارتن آناناس ۹ تایی یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۰ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود.

 رئیس اتحادیه بارفروشان از ذخیره سازی ۵ هزار تن میوه برای شب یلدا خبر داد و گفت: اتحادیه جدا از برنامه روزانه عرضه میوه تنها ۵ هزار تن سیب، پرتقال، هندوانه و انار برای شب یلدا ذخیره کرده است تا با کمبود و نوسانی در بازار روبرو نشویم. اما به طور کلی تا شب یلدا ۱۵ هزار تن انواع میوه در میدان توزیع می شود.

او گفت: با توجه به فراوانی تولید و ذخیره سازی مناسب پیش بینی می شود که نوسانی در بازار شب یلدا رخ ندهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا