موبایل‌های تاشو که در کنگره جهانی موبایل رونمایی شدند (+عکس)

مجله آنلاین موبنا – علاوه بر گوشی‌های جدید با قابلیت‌های به‌ روز و فناورانه که هر ساله در کنگره جهانی موبایل بارسلونا(MWC) معرفی می‌شود، معمولاً هر سال یکی دو فناوری معرفی می‌شود که تمام توجهات را به خود جلب می‌کند چرا که قابلیت ایجاد تحول در صنعت موبایل را دارد.

امسال نیز در کنار پیشرفت‌هایی که در زمینه دوربین موبایل‌ها، حسگرهای متفاوت، تعبیه دوربین سلفی و حسگرها در قسمت بالای گوشی یا به صورت یک نقطه زیر صفحه نمایش، تکامل فناوری واقعیت افزوده رخ داد، آن فناوری‌هایی که همه نگاه‌ها را به سمت خود کشیدند شروع به کار شبکه و دستگاه‌های 5G و البته رونمایی از گوشی‌های هوشمند تاشو بود.

گوشی‌های هوشمند تاشو به منظور ارائه همزمان یک دستگاه با ابعاد یک گوشی هوشمند معمولی و یک تبلت توسعه یافته‌اند و طراحی آنها با توجه به فناوری‌هایی که دارند بسیار چالش‌برانگیز بوده و البته قیمت گزافی هم دارند.

57836409

طراحی این نوع از موبایل‌ها به قدری حساس است که به عنوان مثال بدسلیقگی سامسونگ در گوشی “گلکسی فولد” و ایجاد شدن یک شکاف بدقواره در هنگام تا شدن گوشی موجب شد تا از طرف رقبا و بسیاری از کاربران در فضای مجازی مورد تمسخر قرار بگیرد.

57839222

هوآوی میت ایکس

یکی از مورد توجه‌ترین گوشی‌های تاشوی امسال گوشی “میت ایکس”(Mate X) شرکت هوآوی است که با دارا بودن یک لولا در وسط امکان بزرگ و کوچک کردن اندازه نمایشگر را فراهم می‌کند.

57839225

گوشی “میت ایکس” در سمت راست خود دارای قسمت حجیمی است که دوربین‌های پشتی آن در این قسمت تعبیه شده‌اند و قرار است با قیمت ۲۳۰۰ دلار به بازار عرضه شود.

57839226

نمایشگر تاشوی TCL

اما شرکت TCL حضور ویژه‌ای در کنگره جهانی امسال داشت و چند نمونه اولیه از نمایشگرهای تاشو را به نمایش گذاشت، در حالی که قولی برای تبدیل این نمونه‌های اولیه به یک دستگاه تجاری و عرضه آن به بازار نداده است.

57839221

گوشی تاشوی رویول

یکی دیگر از برندهایی که گوشی تاشوی خود را در کنگره جهانی موبایل به نمایش گذاشت، شرکت چینی “رویول”(Royole) بود. البته طراحی لولای این گوشی چیزی شبیه به گلکسی فولد است که تبدیل به سوژه برای کارشناسان حوزه موبایل و کاربران فضای مجازی شده است.

57839220

ال جی V50

اما شرکت ال‌جی از یک موبایل جدید موسوم به V50 رونمایی کرد که نمی‌توان آن را یک گوشی با نمایشگر تاشو دانست و با وجود این که ظاهری مثل گوشی‌های تاشو دارد اما در واقع متشکل از دو گوشی به هم متصل است.

57839223

در عین حال در کنار طراحی معیوب لولای گوشی تاشوی سامسونگ موسوم به “گلکسی فولد”(Galaxy Fold) نباید از زیبایی طراحی بدنه آن غافل شد.

سامسونگ بدنه این گوشی تاشو را از شیشه ساخته است تا همراه با قیمت بالا ظاهر فریبنده‌ای هم داشته باشد.

با وجود پیشرفت‌های وعده داده شده در زمینه تولید نمایشگرهای منعطف به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک شاهد توسعه گوشی‌ها و نمایشگرهای تاشو و فراگیر شدن آنها باشیم.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا