از قطار جنگ جهانی دوم تا یک هتل لوکس! (+عکس)

موبنا – یک دستگاه واگن قطار که حدود 70 سال قبل در زمان جنگ جهانی دوم و سپس در جنگ سرد به صورت نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفت و تاریخ جالب و پرماجرایی را در خود جا داده است، هم اکنون با تغییر کاربری پذیرای مهمانان است. این واگن قطار هم اکنون در یک منطقه روستایی به نام «اسموکی مانتینز» در شهر ماریوایل واقع در ایالت تنِسی آمریکا مستقر شده است و پس از انجام بازسازی‌های لازم، به یک هتل کوچک تبدیل شده است تا افراد بتوانند سفر متفاوتی را در آن تجربه کنند.

1346 platform 1

این واگن در سال 1942 میلادی ساخته شد و سپس از آن به عنوان یک آشپزخانه سیار برای نظامیان ارتش آمریکا استفاده می‌شد تا در شرایطی که سربازان در حال جنگ با نیروهای دشمن هستند، غذای آنها در این واگن طبخ شود و سپس از طریق مسیر ریلی به راحتی بتوانند غذا را تا خط مقدم میدان نبرد در اختیار نیروهای خودی قرار دهند. پس از آنکه جنگ جهانی دوم به اتمام رسید، قطاری که این واگن به آن متصل شده بود بازنشسته شد و سپس با گذشت چند سال و آغاز جنگ سرد از واگن مذکور برای حمل رایانه‌ها و تجهیزات ارتباطی استفاده شد.

1346 platform 3

سرانجام، در سال 1998 میلادی قطار به طور کامل و برای همیشه بازنشسته شد و سپس یکی از سرهنگ‌های ارتش آمریکا از طریق حراجی تجهیزات فرسوده نظامی آن را خریداری کرد و آن را در مالکیت خود درآورد. او از همان ابتدا برنامه‌ریزی‌های فراوانی برای این واگن قدیمی داشت و سرانجام پس از انجام بررسی‌های فراوان تصمیم گرفت آن را به محل زندگی خود انتقال دهد. هم اکنون لوکوموتیو اصلی که مخصوص کشیدن قطار بود هم در مالکیت همین سرهنگ بازنشسته قرار دارد.

1346 platform 4

صاحب قطار بررسی‌های مختلفی را انجام داد تا بتواند واگن را به اشکال مختلف مورد استفاده قرار دهد و سرانجام تصمیم نهایی بر آن شد که این واگن بازنشسته شده به محلی برای اقامت مسافران تبدیل شود و سرهنگ بازنشسته این هتل کوچک را «پلتفرم 1346» نامگذاری کرد. بازسازی واگن و تغییر کاربری آن حدود 8 ماه به طول انجامید تا سرهنگ آمریکایی به کمک دوستان خود تجهیزات جدید را برای آن خریداری کند، داخل آن را سیم کشی کند، پریزها و لامپ‌ها را در قسمت‌های مختلف آن قرار دهد و در نتیجه دکوراسیون داخلی آن را مانند یک هتل زیبا و جادار در اختیار مسافران بگذارد.

1346 platform 6

برای بدنه این هتل زیبا و متفاوت مجددا رنگ سبز نظامی در نظر گرفته شده است تا یادآور خاطرات جنگ جهانی دوم و جنگ سرد باشد. با این وجود «پلتفرم 1346» در قسمت ابتدا و انتهای خود پله‌هایی را شامل می‌شود تا افراد به آسانی بتوانند سوارآن شوند و همچنین یک سطح باز روی آن تعبیه شده است تا افراد بتوانند از آن شبیه به تراس استفاده کنند. فضای داخلی واگن به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود که از جمله آن می‌توان به سالن پذیرایی بزرگ به همراه آشپزخانه مجهز، محل سرو صبحانه، اتاق نشیمن مجهز به مبلمان راحتی، اتاق کار کوچک همراه با میز و … اشاره کرد. در این واگن همچنین یک اتاق خواب بزرگ مجهز به تخت دو نفره هم تعبیه شده است که همه امکانات لازم را شامل می‌شود.

1346 platform 7

در قسمت انتهایی واگن سرویس بهداشتی شامل کابین حمام و دوش تعبیه شده است و از دیگر امکانات این بخش می‌توان به محل مجزا برای شست‌وشوی دست‌ها اشاره کرد که این بخش درب‌های کشویی را در خود جا داده است تا فضای کمتری را اشغال کند. «پلفترم 1346» هم اکنون روی سایت‌های اینترنتی قرار گرفته است تا مهمانان بتوانند اقامت راحت و متفاوتی را در آن تجربه کنند.

1346 platform 8

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا