پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به ۱۵ هزار طرح خرد روستایی

موبنا – خسرو فرحی در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی پست بانک حضور در روستاهای کشور و ایجاد دسترسی همه مردم ساکن در روستاها به خدمات بانکی است.
وی با بیان اینکه تامین مالی طرح‌ها و مشاغل خرد اشتغالزای روستایی یکی از رسالت‌های اصلی این بانک است، افزود: در قانون ایجاد و توسعه اشتغال روستایی، پست بانک به همراه سه بانک و موسسه اعتباری دیگر تامین مالی طرح‌های خرد روستایی را عهده‌دار شدند.
فرحی ادامه داد: پست بانک تقریبا صددرصد منابعی که از محل صندوق توسعه ملی در اختیارش قرار گرفته را برای طرح‌های خرد و اشتغالزا در روستاها در نظر گرفته است.
مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به اختصاص ۱۰۰۰میلیارد تومان اعتبار به این بانک در فاز اول، تصریح کرد: همه این میزان تبدیل به قرارداد شده و بخش عمده‌ای از آن پرداخت شده است.
وی بیان کرد: در سطح کشور برای حدود ۱۵ هزار طرح با اشتغالزایی بیش از ۵۰ هزار نفر انعقاد قرارداد و تامین مالی داشتیم.
او خاطرنشان کرد: در استان گلستان بیش از صد درصد از منابعی که از این بخش در اختیار استان قرار گرفته(استفاده از منابع دیگر) صرف پرداخت تسهیلات به طرح های روستایی شده است.
فرحی گفت: با توجه به عملکرد مثبت و هم‌افزایی که مسئولان استانی در این طرح داشتند، می‌توان این طرح را در سال جاری و سنوات آتی با منابع بیش‌تری دنبال کرد.
مدیرعامل پست بانک ایران یادآور شد: در حال حاضر پست بانک در ۷۰۰۰ روستای اصلی و کانونی کشور باجه دارد و خدمات بانکی را به مردم روستایی ارائه می‌کند. با کمک بانک مرکزی موفق شدیم مجوز فعالیت این باجه ها را به‌عنوان یکی از ارکان نظام بانکی بگیریم.
وی اظهار کرد: روستاییان با داشتن یک شعبه بانک در روستا می‌توانند منابع مالی خود را را در بانک نزدیک محل زندگی شان داشته باشند و این منابع نیز برای طرح ها و آبادانی روستا به کار گرفته خواهد شد.

 منبع: ایسنا 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا