برای اولین بار مدل جدید BMW سری ۳ را ببینید (+عکس)

موبنا – یک رسانه خبری برای نخستین بار از مدل استتار شده ۲۰۱۸ سری ۳ اتومبیل‌های BMW عکس‌برداری کرد و نتایج حاصل از آن نشان داد فضای داخلی این اتومبیل مشابه سری ۵ طراحی شده است. این اتومبیل که هم اکنون با کد «جی۲۰» شناخته می‌شود، آخرین نسخه از سیستم عامل آی‌درایو ۷.۰ شرکت BMW را در خود جا داده است تا امکان کنترل و مدیریت همه بخش‌های اتومبیل از داخل کابین فراهم شود.

2018 bmw 3 series 80

نکته قابل ملاحظه اینجاست که دکمه‌های سخت‌افزاری و سنتی که BMW همواره از آنها استفاده می‌کرد در این محصول حذف شده‌اند و جای خود را به کلیدهای حسی داده‌اند. ابزارهای کنترل دما و صدا همچنان در قسمت پایین کنسول قرار دارند و نمایشگر اتومبیل نیز بالای داشبورد تعبیه شده است. فرمان نیز کوچک‌تر طراحی شده است و نسبت به مدل قبلی تفاوت دارد.

2018 bmw 3 series 81

این تصاویر مربوط به آزمایش‌های خودروی مذکور در خیابان‌های آلمان می‌شود و برای نخستین بار جزییات این خودرو را به نمایش می‌گذارد. منابع آگاه داخلی اعلام کردند که شرکت BMW در نظر دارد مدل جدید «سری ۳» اتومبیل‌های خود را در «نمایشگاه اتومبیل پاریس» که ماه سپتامبر برگزار می‌شود، به صورت رسمی معرفی کند و بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد فروش این محصول تا سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز نشود.

2018 bmw 3 series 83

عکس‌هایی که از فضای داخلی کابین گرفته شده است نشان می‌دهد که کنترل بخش‌های مختلف خودرو به صورت کاملا دیجیتالی انجام می‌شود و از این نظر می‌توان آن را بسیار پیشرفته دانست. شرکت BMW با این اتفاق کوشیده است رقابت بیشتری با «سری سی» محصولات مرسدس بنز، آئودی A4 و جاگوار ایکس‌ای انجام دهد.

2018 bmw 3 series 88

از نظر طراحی می‌توان گفت BMW تغییرات عمده در این محصول لحاظ کرده است که به طور کلی می‌توان گفت بدنه عضلانی‌تر با ظاهر قوی‌تر برای آن در نظر گرفته شده است. در طراحی‌های این خودرو همچنین گوشه‌های تیزتر، لبه‌های سخت‌تر، شعاع‌های بیشتر و خطوط تندتر نسبت به مدل قبلی به چشم می‌خورد.

2018 bmw 3 series 90

شرکت BMW چندی پیش اعلام کرد مدل جدید «سری ۳» اتومبیل‌های خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که در هر کیلومتر تنها ۱۰۰ گرم گاز دی‌اکسید کربن تولید می‌کند. لازم به ذکر است مدل ۳۱۶i این خودرو به موتور ۱۳۶ اسب بخاری با ظرفیت ۱.۵ لیتر مجهز شده است که البته این موتور با ظرفیت‌ها و توان‌های دیگر هم به کار گرفته می‌شود.

2018 bmw 3 series 91

از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که برای موتور جدید این اتومبیل در نظر گرفته شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موتور ۳.۰ لیتری شش سیلندر اسپورت با توان ۳۰۰ اسب بخار
  • مدل ۳۲۸i با موتو ۲۶۰ اسب بخار
  • مدل ۳۴۰i شش سیلندر با موتور ۳۶۵ اسب بخار
  • مدل‌های ۳۳۰d و ۳۴۰d به عنوان گزینه‌های دیزلی
  • مدل‌های M3 و M4 مجهز به موتور الکتریکی با سیستم تزریق آب با توان ۵۰۰ اسب بخار

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا