امنیت پایدار در بانکداری اینترنتی بانک صادرات ایران

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، استفاده از رمزیاب سخت‌افزاری (Token) در شبکه بانکداری اینترنتی این بانک امکان دریافت رمز ورود به سامانه و امضای دیجیتال را برای برخی تراکنش ها فراهم می آورد و هر گونه نگرانی در خصوص سوء استفاده از رمز های اختصاصی مشتری را بر طرف و بستر قابل اعتمادی را برای مشتریان بانک ایجاد کرده است.
بنا براین گزارش، با اتکا بر این سخت افزار امنیتی به عنوان یکی از سه مولفه احراز هویت مشتری، تعداد تراکنش های انجام شده در اینترنت بانک صادرات ایران طی آذر ماه ٩۶ از ١٣ میلیون فراتر رفت. «رمز یاب ایستا با پیامک»، «رمز یاب نرم افزاری(USSD) » و «رمز یاب سخت افزاری» سه نوع رمز یاب در بانک صادرات ایران هستند که جهت ورود به سامانه اینترنت بانک و همچنین امضای دیجیتال تراکنش های مالی مورد استفاده مشتریان بانک قرار می گیرند. استفاده هم زمان و یا انتخاب هر یک توسط مشتری امکان پذیر است که به واسطه آنها میزان ریسک مبادلات اینترنتی و قابلیت هک شدن حساب مشتری غیر ممکن می شود.
همچنین بنا بر داده های اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی، تعداد تراکنش های انجام شده خودپردازهای بانک صادرات ایران در بین بانک های خصوصی کشور رتبه اول را دارد به نحوی که در مهرماه ٩۶ تعداد آن به مرز ۶۵ میلیون تراکنش رسیده است. بنا بر اطلاعات بانک مرکزی، تعداد تراکنش ها در پایانه های شعب بانک صادرات ایران نیز در میان بانک های خصوصی با ٣.۵ میلیون تراکنش در مهر ماه، برترین جایگاه را دارد. از نظر مبلغ تراکنش های انجام شده در پایانه های شعب نیز بانک صادرات ایران طی همین ماه در میان بانک های خصوصی کشور با رقم قریب به ١٠٠ هزارمیلیارد ریال رکورد دار است. آمارهای بانک مرکزی در این زمینه حکایت از آن دارد که بانک صادرات ایران بیشترین تعداد خودپرداز ( ۵١۶۶ دستگاه) و بیشترین تعداد پایانه شعب ( ٧۴۶٠ دستگاه) را در میان بانک های خصوصی کشور تا پایان مهر ماه سال جاری از آن خود ساخته است.
شایان ذکر است، این بانک با بیش از ٧٢ میلیون کارت بانکی صادره تا پایان آذر ماه ٩۶، همچنان در صدر بانک های کل کشور ایستاده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا