حسگر دوربین سلفی زیر نمایشگرهای سامسونگ جاسازی می‌شود

موبنا – شرکت چینی «ویوو» نخستین کمپانی جهان بود که حسگر تشخیص اثر انگشت زیر نمایشگر لمسی گوشی هوشمند را عرضه کرد و با این وجود کمپانی‌های بزرگ‌تر از جمله سامسونگ، اپل، هوآوی و … نیز در حال کار کردن روی این قابلیت هستند و با سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری در بخش تحقیق و توسعه خود می‌کوشند فناوری‌های پیشرفته‌تر را هم در اختیار مشتریان خود بگذارند.

بدیهی است که تمامی این شرکت‌ها تصمیم به استفاده از نسل جدید فناوری‌های موبایلی دارند و در این میان سامسونگ با صرف هزینه‌های زیاد روی پروژه جاسازی حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر لمسی کار می‌کند و البته منابع خبری به تازگی اعلام کرده‌اند که شرکت کره‌ای به صورت همزمان طرح‌هایی برای جاسازی دوربین زیر نمایشگر را هم پیش می‌برد.

Samsung patent

بر اساس اطلاعات مربوط به حق امتیاز جدید ثبت شده توسط سامسونگ در «سازمان جهانی مالکیت معنوی» (WIPO)، این شرکت روی پروژه مذکور کار می‌کند. سامسونگ به جای آنکه مانند گوشی هوشمند «آیفون ایکس» یک بخش سیاه رنگ را بالای نمایشگر لمسی جا بدهد تا حسگر  دوربین دیجیتالی سلفی در آن قرار بگیرد، حق امتیازی را به ثبت رسانده است تا بر اساس آن حسگر دوربین سلفی زیر نمایشگر لمسی برود و فضایی را اشغال نکند.

samsung camera 2

سامسونگ در حق امتیاز جدید خود توضیح داد که دوربین و حسگرهای مربوطه می‌توانند زیر نمایشگر لمسی قرار بگیرند تا نمایشگر به صورت یکپارچه به کار رود. این راهکار بسیار هوشمندانه است، ولی انجام دادن آن به صورت عملی بسیار دشوار خواهد بود. شرکت سامسونگ هم اکنون نخستین نمونه از حسگر دوربین با قابلیت جاسازی زیر نمایشگر لمسی را تولید کرده است.

سامسونگ این حق امتیاز را به گونه‌ای ثبت کرده است که نشان می‌دهد شرکت کره‌ای برای تولید انبوه فناوری یاد شده ۱۰۰ درصد توانایی دارد و به راحتی این کار را انجام می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا