حق انشعاب برق، گران شد

موبنا – رویا قزلباش با بیان اینکه با مجوز دولت برای افزایش قیمت انشعاب برق هر ‌آمپر 75 هزار تومان گران شد و مشترکان برق برای خرید یک کنتور تک‌ فاز 32 آمپر باید 770 هزار تومان بیشتر از قبل پرداخت کنند، اظهار داشت: حدود 10 روز پیش بود که دولت با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر افزایش حق انشعاب برق موافقت کرده و اعلام کرد که برای رسیدن به قیمت تمام شده واقعی حق انشعاب برق طی شش سال گران شود.

وی ادامه داد: از 10 روز پیش دولت برای حمایت از کسب و کار اجازه داد در شش سال هزینه‌های انشعاب برق افزایش و به تدریج به قیمت تمام شده برسد.

قزلباش با بیان اینکه قانون حمایت از صنعت برق کشور وزارت نیرو را مکلف کرده است که هزینه‌های انشعاب را به نحوی اخذ کند تا از متوسط قیمت تمام شده آن کمتر شود، ادامه داد: وزارت نیرو در این خصوص با دولت رایزنی کرد و دولت نیز با نگاه مثبت اعلام کرد که هزینه‌های انشعاب طی شش سال به تدریج به قیمت تمام شده برسد.

مدیر روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق زنجان در خصوص افزایش قیمت کنتور برق، افزود: قیمت یک کنتور تک‌فاز 32 آمپر که قبلاً یک میلیون و 610 هزار تومان بود به دو میلیون و 380 هزار تومان افزایش یافته است و قیمت یک کنتور تک‌فاز 50 آمپر به 3 میلیون و 640 هزار تومان، کنتور سه فاز 15 آمپر 3 میلیون و 570 هزار، کنتور سه فاز 32 آمپر 7 میلیون و 138 هزار تومان شده است.

 منبع: ایسنا 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا