سود ۴۰۰ دلاری اپل از فروش هر آیفون ۷

موبنا – به گزارش فایومک، بررسی های موسسه IHS نشان می دهد که هزینه ساخت آیفون ۷ برای اپل در مقایسه با مدل های قبلی این گوشی افزایش یافته است. اما این شرکت ترجیح داده حاشیه سود خود را چندان افزایش ندهد تا مشتریانش را حفظ کند.

بر اساس این تحقیق هزینه ساخت آیفون ۷ با نمایشگر ۴٫۷ اینچی و ۳۲ گیگابایت حافظه برای اپل حدود ۲۲۰ دلار است. اما اپل این گوشی را به قیمت ۶۴۹ دلار به فروش می رساند. بنابراین شرکت مذکور بیش از ۴۰۰ دلار از محل فروش هر آیفون ۷ سود می برد.

IHS معتقد است هزینه تولید آیفون ۷ حدود ۳۶ دلار بیشتر از آیفون۶ اس است و این امر حاصل استفاده از فناوریها و سخت افزارهای جدیدی مانند موتور Taptic، دوربین بهتر و حافظه بیشتر است.

استفاده از هر تراشه A10 برای اپل ۲۶ دلار هزینه دربر دارد. این تراشه ۱۶ نانومتری مجهز به پردازنده گرافیکی شش هسته ای است. دوربین های جلو و عقب آیفون هم در مجموع ۲۰ دلار قیمت دارند و گران ترین بخش آیفون ۷ نمایشگر آن است که در مورد آیفون ۷ این قیمت به ۳۹ دلار می رسد. باتری ۱۹۶۰ میلی آمپری آیفون ۷ هم تنها ۲٫۵ دلار قیمت دارد.

این موسسه هنوز مواد مورد استفاده در آیفون ۷ پلاس را به طور دقیق بررسی نکرده، ولی بدیهی است که هزینه ساخت این گوشی به علت استفاده از نمایشگر ۵٫۵ اینچی و سیستم دوربین دوگانه بیشتر از آیفون ۷ باشد. تنها دوربین این گوشی حدود ۴۰ دلار قیمت گذاری شده است.

لازم به ذکر است که دوگیگابایت رم و حافظه ۳۲ گیگابایتی داخلی این گوشی در مجموع و روی هم ۱۶٫۴۰ دلار قیمت دارند.

 منبع: فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا