خواندنی

اقدام عجیب در مهدکودک قاهره +عکس

موبنا – در یکی از این تصاویر دختر بچه ای لبخند به لب چاقوی به ظاهر اسباب بازی خود را روی گلوی یک گوسفند پشمی گذاشته است.

کودکستان دیگری از این هم فراتر رفته و عملیات قربانی کردن گوسفند را برای کودکان شبیه سازی کرده است.
اقدام عجیب در مهدکودک قاهره +عکس
در تصویری دیگر در محوطه مهد، تعدادی کودک در اطراف گوسفند قربانی می چرخند که خون او روی موزائیک جاری شده است.
“دعا عباس”، رئیس “جمعیت قانونی حقوق کودک و خانواده در مصر” و از وکلای دادگستری گفت: “کودکانی که در سنین ابتدایی کودکی هستند و کودکان زیر شش سال درک درستی از ماهیت و مفهوم قربانی کردن گوسفند ندارند. کودکان در این سن دوست دارند از کارهای بزرگترها تقلید کنند. در برخی کشورهای اسلامی پیش آمده است که کودکان پس از مشاهده فرآیند قربانی کردن گوسفند، تلاش کرده اند همین فرآیند را روی برادر یا دوست خود پیاده کنند.”
وی افزود: “ما به اولیا و مربیان توصیه می کنیم به جای آموزش نحوه قربانی کردن گوسفند به کودکان، با تعریف داستان زندگی حضرت ابراهیم علیه السلام، آنها را با فلسفه واقعی این عید آشنا کنند. همچنین از پدران و مادران می خواهیم با مشارکت دادن فرزندانشان در توزیع گوشت قربانی بین فقرا، آنها را با ارزش های واقعی این عید آشنا کنند. در مجموع کودکان در سنین بعد مثلا بعد از ده سالگی می توانند قربانی کردن گوسفندان را تماشا کنند. گاهی کودک بسیار حساس است لذا باید مراعات احساسات او را کرد و به او بیشتر از دیگران فرصت داد.”
دعا عباس گفت: “خانواده ها بهتر است تا جایی که می توانند گوسفند قربانی را دیر تهیه کنند تا کودک نتواند با او ارتباط عاطفی برقرار کند. چون اگر چنین اتفاقی بیفتد ذبح این گوسفند، بر روحیه کودک تأثیر می گذارد. پدر و مادر باید به کودک خود آموزش دهند که گوسفند هم مثل مرغ و ماهی، غذای انسان هاست و مثل آنها باید خورده شود. اما اگر در این باره اشتباهی رخ دهد و کودک، با گوسفند قربانی ارتباط عاطفی برقرار کند و او را دوست خود بداند باید به سرعت به پزشک متخصص روان شناسی کودک مراجعه کرد. زیرا ممکن است کودک دچار ضربه روحی و حتی افسردگی شود و دیگر نتواند گوشت بخورد.
 منبع: بلاغ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا