موبایل

مارشمالو همچنان در حال تصاحب بازار جهانی دستگاه‌های اندرویدی

موبنا، رضا خواجه‌وند – نسخه مارشمالو سیستم عامل اندروید نسبت به ماه قبل بر محبوبیت خود افزود و در ماه سپتامبر موفق شد 18.7 درصد از بازار را به خود اختصاص دهد. ماه گذشته سهم این سیستم عامل 15.2 درصد محاسبه شده بود.

دو ویرایش مختلف اندروید لولی‌پاپ در مجموع 35 درصد بازار را در اختیار گرفته‌اند که این رقم نیز کاهش 0.5 درصدی را نسبت به ماه آگوست نشان می‌دهد. نسخه کیت‌کت نیز همچنان در حال از دست دادن سهم خود است و این ماه 1.5 درصد از بازار آن کاسته شده است.

android-marshmallow-2

ویرایش‌های مختلف نسخه جِلی‌بین در مجموع 15.6 درصد از بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی اندرویدی را به خود اختصاص داده‌اند که این رقم نسبت به آمار ماه آگوست 1.1 درصد کمتر بوده است. نسخه آیس‌کریم ساندویچ نیز کاهش 0.2 درصدی را در این ماه تجربه کرده است.

آخرین نسخه سیستم عامل موبایلی گوگل که با نام اندروید 7.0 یا Nougat شناخته می‌شود، به تازگی خود را معرفی کرده است. نخستین دستگاه مبتنی بر این سیستم عامل در تاریخ 22 آگوست وارد بازار شد و آمار مذکور هم‌اکنون دوره زمانی یک هفته‌ای تا تاریخ 5 سپتامبر را شامل می‌شود. در این یک هفته نسخه  Nougat سیستم عامل اندروید توانست 0.1 درصد از بازار را در اختیار بگیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا