خواندنی

قلعه‌نویی: بازی به بازی بهتر می‌شویم

موبنا – امیر قلعه‌نویی در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل صبای قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید از کادر پزشکی تیم‌مان که در دیدار مقابل ذوب‌آهن 2 هوادارانمان را از مرگ حتمی نجات دادند تشکر کنم. خدا را شاکریم که با تلاش زیاد توانستیم نتایج نسبتاً خوبی بگیریم. در حال حاضر قضاوت و نگاه‌ها نسبت به تراکتورسازی عوض شده است که امیدوارم به این روند خود ادامه دهیم.

وی افزود: در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که هواداران تیم را دوست دارند و بازیکنان نیز به هماهنگی کامل رسیده و بازی به بازی بهتر می‌شوند. زمانی که ما به تبریز آمدیم کم‌لطفی‌های زیادی دیدیم که باعث شد انرژی ما را بگیرد اما الان خوشحالیم که این ذهنیت را تغییر دادیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی با اشاره به بهتر شدن نتایج تیم تراکتورسازی خاطرنشان کرد: رسیدن به این مرحله حاصل تلاش همه مجموعه است چون در حال حاضر همه تلاش می‌کنند که نتایج تیم بهتر شود. تراکتورسازی پتانسیل بالایی دارد و با برخورداری از وجود بازیکنان، زمین و هوادارانی خوب می‌تواند به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

قلعه‌نویی در مورد شناختش از تیم صبای قم گفت: در دیدارهای قبلی آنان موقعیت‌های خوبی را بر روی دروازه حریف ایجاد می‌کردند اما نمی‌توانستند گلزنی کنند ولی با برد خوبی که مقابل سایپا به دست آوردند روحیه زیادی دارند اما ما هم تراکتورسازی هستیم و در این دیدار مقابل هوادارانمان بازی می‌کنیم که به امیدواریم به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: ما در روزهای گذشته استراحت نکردیم و زمانی برای تمرین کردن نداشتیم اما اگر بتوانیم در دیدار فردا 3 امتیاز را کسب کنیم شرایطمان در جدول رده‌بندی بهتر می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد اینکه چقدر احتمال دارد تیمش به روند رو به رشد خود ادامه دهد گفت: اگر در ابتدای کار ما در اینجا برخی‌ها انرژی ما را نمی‌گرفتند می‌توانستیم نتایج به مراتب بهتری کسب کنیم اما تراکتورسازی در هر صورت تیم بزرگی است که اگر می‌گذاشتند کار خودش را انجام دهد می‌توانست شرایط به مراتب بهتری داشته باشد.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: زمانی که من به تبریز آمدم تراکتورسازی در رتبه یازدهم بود اما الان مدعی قهرمانی محسوب می‌شود. هواداران باید تراکتورسازی را به خاطر خودش دوست داشته باشند و همیشه به سرمربی آن احترام بگذارند که متأسفانه این اتفاق در حال حاضر رخ نداده است.

وی با اشاره به استقبال هواداران از دیدارهای خانگی این تیم تأکید کرد: از هوادارانی که در اصفهان تیم ما را تنها نگذاشتند تشکر می‌کنم و خدا را شاکرم که آن 2 هوادار نیز به زندگی برگشتند تا خاطره تلخی برایمان رقم نخورد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: در نیمه دوم بازی با پاختاکور شور هواداران ما را برنده بازی کرد که امیدوارم در دیدار فردا نیز از ما حمایت کنند.

قلعه‌نویی در مورد غایبان تیمش برای دیدار فردا گفت: شاهید ثاقبی تنها محروم ما محسوب می‌شود اما یکی از بازیکنانمان که شرایطش در جلسه فنی قبل از بازی مشخص خواهد شد ممکن است تنها مصدوم ما برای بازی فردا باشد.

وی با اشاره به روند رو به رشد تراکتورسازی با پیوستن وی به این تیم گفت: روز اولی که من به اینجا آمدم کارلوس کادوسو به من اعلام کرد که تیم به 4 دسته تقسیم شده است که اولین کار ما در تیم تراکتورسازی این بود که همه بازیکنان را به یک گروه تبدیل کنیم به دلیل اینکه تونی هم‌زبان بسیاری از بازیکنن نبود و خیلی مشکلات را تجربه نکرده بود در اینجا اذیت شد اما من سال‌ها در ایران مربیگری کردم و این کارها را دیده‌ام. در حال حاضر تیم‌مان همدل شده‌اند و همه صداقت به خرج می‌دهند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه گروه تیم ملی کشورمان در مقدماتی جام‌جهانی را چطور ارزیابی می‌کنید گفت: اگر تیم ملی بتواند به جام‌جهانی راه پیدا کند به نفع کل فوتبال کشور است که امیدوارم این اتفاق نیز رخ دهد اما علاقه چندانی به صحبت درباره تیم‌ ملی ندارم.

قلعه‌نویی درباره تاکتیک‌های تیمش برای گشودن دروازه رقبا گفت: یکی از راهکارهای ما برای گل زدن ضربات ایستگاهی است و آنهایی که می‌گفتند روش ما سنتی است بدانند که هیچ اشکالی ندارد که تیم از این روش‌ها به گل برسد.

وی در مورد بازی‌های آینده تیمش گفت: ما برای هر بازی باید برنامه‌ریزی کنیم و به تیم آرامش بدهیم چون هر بازی برای ما حکم یک فینال را دارد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: در فوتبال ایران کسی فرگوسن نمی‌شود که بتواند 20 سال در یک تیم دوام بیاورد و برخی‌ها نمی‌گذارند که ما 20 سال در یک تیم باشیم.

 منبع: تسنیم 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا