خدمات محتوای دیجیتالی برای اپراتورهای اینترنت صادر شد

به گزارش خبرنگار موبنا، مرتضی موسویان در مراسم اعطای مجوز فعالیت به ۷ اپراتور اینترنت کشور گفت: وزارت ارشاد موافقت اصولی را با ارائه دهندگان خدمات ارتباطات ثابت (FCP) برای ارائه خدمات محتوایی صوتی و تصویری، متنی و ارزش افزوده صادر کرده است.
وی با اشاره به اینکه صدور پروانه های جدید ارتباطی باعث تعامل در حوزه ارتباطات و فرهنگ شده است گفت: رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد با بیان اینکه در دهه آینده تغییرات بسیاری به دلیل پیشرفت تکنولوژی در حوزه شبیه سازی حواس، محیط، زیرساخت های بهم پیوسته و ارتقای قدرت پردازش شاهد خواهیم بود گفت: پیش بینی می شود سرانه انتقال دیتا به هر کاربر تا ۳۰۰ مگابیتز بر ثانیه برسد.
موسویان اضافه کرد: در این راستا وزارت ارشاد نیز علاوه بر رصد تکنولوژی در این بخش در بخش مقررات گذاری رسانه ای دیجیتال اقداماتی انجام داده که یکی از این طرح ها راه اندازی ابر سرهنگ است.
وی گفت: این طرح در حال بررسی بوده تا هر محصول دیجیتال در هر کجا و هر زمان در دسترس کاربران قرار گیرد و از سوی دیگر تمامی بازیگران محتوای دیجیتال در کشور تجمیع شوند.
رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اضافه کرد: راه اندازی ابر سرهنگ در شبکه ملی اطلاعات نیز یک نیاز محسوب می شود و انتظار می رود در این زمینه همکاری هایی با وزارت ارتباطات صورت گیرد.
موسویان گفت: با گسترش بازار دیجیتال، حاکمیت رسانه ها تغییر کرده و اغلب مردم اخبارشان را از طریق رسانه های سنتی دنبال نمی کنند و به صورت آنلاین می بینند و بر این اساس شکل جدیدی از حاکمیت دیجیتالی را با انقلاب دیجیتال شاهد هستیم.
129/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا