اعتراض شدید به نطق بیرانوند علیه ظریف

هرساله حدفاصل اعیاد قربان و غدیر روزهای شادکامی شیعیان بالاخص ایرانیان است، شادکامی به یمن خدایی شدن در عید قر بان و حفظ و حراست از آن با ورود به حصن حصین ولایت اهل بیت (ع) در عید غدیر لیکن بین العیدین امسال با وقوع حادثه غم بار و جانکاه عروج عرفانی حجاج خانه خدا در حرم امن الهی و در روز عید قربان و اعلام رسمی جان باختن همه مفقودان حادثه در شب عید غدیر تلخ‌ترین روزهای مسلمانان جهان خاصه شیفتگان مکتب اهل البیت (ع) را رقم زد.

قامت استوار مهاجران الی‌لله در قربانگاه مبارزه با شیاطین ظاهر و باطن به خون نشست و چشمان منتظری که از شوق دیدار رویشان از بارقه امید می‌درخشید‏، غرق حرمان و اشک و ماتم شد. بی‌شک علت‌العلل فاجعه منا چیزی نیست جز بی‌کفایتی آل‌سعود در اداره حرمین شریفین، لذا در این مجال با ابراز هم‌دردی و عرض تسلیت به عموم هموطنان داغدار این مصیبت عظمی بالاخص خانواده‌های عزیز و داغدار حاجیان شهید بروجردی مراتب قدردانی خود را از مواضع مقتدرانه و هشدارهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب به حکام آل‌سعود ابراز داشته و از دولت تدبیر و امید می‌خواهیم با بکارگیری همه توان دستگاه‌های دیپلماسی و امنیتی خود ابعاد شوم این فاجعه تلخ را روشن و در جهت احقاق حقوق شهدای مظلوم منا از هیچ کوششی فروگذار ننماید.

اما آنچه حادثه منا را بیش از پیش به کام مردم فرهیخته بروجرد تلخ نمود سوءاستفاده نماینده منسوب به جبهه پایداری این شهرستان از فضای مبهم و غبارآلود این روزها است.

وی با دست‌آویز قرار دادن بی‌کفایتی حکام آل‌سعود در عدم بازگشت ابدان جان‌باختگان حادثه منا و مرتبط کردن نامعقول آن با حرکت دیپلماتیک وزیر محترم خارجه در حاشیه اجلاس سالانه سازمان ملل متحد از تریبون مقدس مجلس شورای اسلامی که به فرموده حضرت امام (ره) عصاره فضایل ملت است فضیلت‌های اخلاقی را زیر پا نهاده و با هتاکی و ادبیاتی سخیف به وزیر محترم و سختکوش خارجه که همواره مورد تاییدات مقام معظم رهبری است ناجوانمردانه تاخت.

بی‌شک نظارت و اعتراض به رخدادهای گوناگون کشور از حقوق اساسی نمایندگان از جمله نماینده مذکور است و قانون‌گذار مکانیسم‌های مختلفی را برای احقاق این حق تعریف کرده و براین اساس قریب به اتفاق نمایندگان مجلس با بکارگیری اهرم‌های موجود در پی استفاده از پتانسیل دستگاه‌های اجرایی جهت توسعه بیش از پیش حوزه انتخابیه خود است.

نماینده دلواپس بروجرد قریب چهار سال فرصت و پتانسیل نمایندگی شهرستان بروجرد را صرف اعتراض‌های سیاسی و حزبی به دولت تدبیر و امید کرده و این شورا جهت احترام به حقوق نمایندگان سکوت کرد اما از آنجا که فحاشی در قاموس مجلسی که برخاسته از الله‌اکبرها، خون شهیدان و عصاره فضایل ملت متمدن ایران است جایی نداشته و از سوی دیگر در تقابل آشکار با فرموده رهبری عزیز مبنی بر همدلی وهمزبانی است، دیگر سکوت جایز نیست.

ما ضمن محکوم کردن این رفتار ناشایست از سوی کسی که باید فرهنگ و ادب شهر فرزانگان را نمایندگی کند از آنجا که این اقدام را موجب سوءاستفاده بیش از پیش جریان فریب و نیرنگ در بروجرد می‌دانیم در واپسین روزهای دوران نمایندگی وی را متذکر به وظایف خطیر خود در راستای جلوگیری از انحطاط بیش از پیش بروجرد عزیز می‌نماییم. در پایان ضمن ابراز همدردی مجدد با بازماندگان شهیدان والا مقام منا از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان علو درجات و غفران واسعه را مسئلت می‌کنیم.

ایام عزت مستدام

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان بروجرد

176/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا