فواد ایزدی از نامه فتنه‌گران چه گفت؟

فارس: فؤاد ایزدی عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، در واکنش به نامه سران جنبش سبز به اوباما در آذر ۸۸ که اخیرا توسط مایکل لدین مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا افشا شده است، گفت: ارتباط بین جریان فتنه و آمریکا کاملا مشهود بود، حتی کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا به ارتباطش با فتنه‌گران اشاره کرده بود.

وی افزود: مفاد نامه سران جنبش سبز به اوباما نشان دهنده این است که مجموعه‌ای که خود را جنبش سبز خواندند، کوچکترین دغدغه‌ای نسبت به امنیت و استقلال کشور نداشتند. متن این نامه انسان را یاد خاطرات اطرافیان شاه در سرسپردگی وی به آمریکا می‌اندازد. این وضعیت در متن نامه سران جنبش سبز به آمریکا دوباره تکرار شده است.

ایزدی ادامه داد: حضور این افراد است که اوباما و کری را تشویق می‌کند زمانی که از آنان سؤال می‌شود بعد از ۱۰-۱۵ سالی که بازه زمانی توافق وین است اوضاع چگونه پیش خواهد رفت، جواب می‌دهند که شما نگران نباشید چون ایران در حال تغییر است و در ۱۰-۱۵ سال آینده چیزی به نام جمهوری اسلامی نخواهد بود.

عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران دلیل مواضع اینچنینی دولتمردان آمریکایی را پیام‌هایی عنوان می‌کند که از داخل کشور به آنان داده می‌شود که قطعا پیام‌هایی مانند نامه سران جنبش سبز به آمریکا استقلال کشور را زیر سؤال می‌برد.

این کارشناس مسائل آمریکا در پایان خاطر نشان کرد: مردم ما با ادبیاتی که در نامه سران جنبش سبز وجود دارد، بیگانه اند و با افرادی که این نوع ادبیات را تولید می‌کنند، دشمنی دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا