چرا سیم‌کارت 912 هر روز گران‌تر می‌شود؟

طی ماه‌های گذشته قیمت سیم‌کارت‌های همراه اول و به ویژه سیم‌کارتهای کد 1 با سیر غیرمنطقی قیمت مواجه شده‌اند. این در حالی است که طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قیمت مصوبی که برای ارائه سیم‌کارت دائمی از سوی اپراتور اول در نظر گرفته شدن رقمی کمتر از 200 هزار تومان است.

حال طبق این مصوبه واگذاری سیم کارت‌ها از سوی شرکت همراه اول باید به قیمت مصوب صورت گیرد اما درباره سیم کارت‌هایی که در بازار به فروش می‌رسند با توجه به اینکه این سیم کارت‌ها از طریق مردم و از مجرایی غیر از کانال اپراتور به فروش می‌رسند،

نمی‌توان قیمت مصوبی اعمال کرد. بدین ترتیب اکنون قیمت خط هایی که با کد 1 شروع می شوند تا مرز دو میلیون و 700 هزار تومان نیز پیش رفته است که البته به گفته معاون بازاریابی شرکت ارتباطات سیار حتی رقم فروش این سیم کارت‌ها به چهار میلیون تومان هم می‌رسد.

از سوی دیگر در موارد متعدد خریداران سیم کارت از این موضوع که در برخی دفاتر رسمی شرکت ارتباطات سیار هر بار به بهانه‌ای از فروش سیم‌کارت با قیمت مصوب خودداری می شود یاد می کنند.

اما مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار در گفت‌وگویی با ایسنا در پاسخ به این موضوع اعلام کرد: در حال حاضر از طریق پورتال شرکت همراه اول و دفاتر ما خرید سیم کارت‌های کد 0 و 9 به راحتی و با قیمت مصوب یعنی 166 هزار و 800 تومان امکان پذیر است.

وحید صدوقی در عین حال عنوان کرد: حال این که عده‌ای می‌گویند در خرید سیم‌کارت از دفاتر دچار مشکل شده‌اند ممکن است منظور آنها خرید سیم کارت‌هایی باشد که به مناسبت 20 سالگی ورود سیم‌کارت به کشور به شکل اقساطی واگذار می‌شد.

وی در ارتباط با این موضوع که گفته می شود در بازار سیاه پیش آمده برای سیم کارت‌های همراه اول عده‌ای بر این باورند که خود اپراتور از طریق افراد مختلف اقدام به ارائه سیم‌کارت با قیمت‌های بالا کرده و رقم بازار را تعیین می کند، توضیح داد: در جامعه افراد مختلف بر اساس شرایط شغلی و اجتماعی خود ممکن است تصمیم به آن بگیرند که شماره‌ای متناسب با جایگاه و شان اجتماعی خود تهیه کنند. اما از آنجا که برخی کدهای قدیمی مثل کد 1 حدود 15 تا 16 سال قبل واگذار شده اند و اکنون روند واگذاری آنها پایان یافته خریداران خاص پیدا کرده و با قیمت های خاص این خط ها خرید و فروش می شود.

اما صدوقی در پاسخ به این مطلب که از سالها پیش قرار بر آن بوده که مزایده خط های رند باقی مانده از کدهای قدیمی نیز برگزار شود، توضیح داد: زمان برگزاری این مزایده فعلا مشخص نیست اما در حال انجام هماهنگی‌هایی در این زمینه هستیم که احتمالا به زودی پس از مشخص شدن این موضوع شرایط آن را اعلام می کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا