وزارت اطلاعات تحرکات دشمنان را زیرنظر دارد

وزیر اطلاعات با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) کوچکترین تحرکات دشمنان نظام و انقلاب را زیرنظر دارند، گفت: امنیت موجود در کشور مثال زدنی و در دنیا کم نظیر است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی شامگاه سه شنبه در جمع علمای اهل تشیع و تسنن استان کرمانشاه که در تالار برق کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: بخش زیادی از امنیت امروز کشور حاصل تلاش های شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) است که با اشراف اطلاعاتی خود عملا اقدام هرگونه سوء استفاده از دشمنان را گرفته اند.

وی ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) ایجاد امنیت پایدار در کشور به منظور حفظ آسایش و آرامش مردم را وظیفه خود دانسته و اجازه نمی دهند خون هیچ بی گناهی در کشور به وسیله عملیات های تروریستی به زمین ریخته شود.

حجت الاسلام علوی با اشاره به ناآرامی های خاورمیانه و وجود جنگ و کشتار و عملیات های تروریستی متعدد در کشورهای همسایه گفت: با این وجود شاهد بهترین امنیت در کشور هستیم و هیچ کدام از این عوامل موجب نشده تا کوچکترین ناامنی در جامعه ایجاد شود.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) در راستای ایجاد امنیت پایدار در کشور وسیله ای بیش نیستند، تصریح کرد: این امنیت را باید در درجه اول حاصل لطف الهی دانست که سربازان نظام را در راه حفظ امنیت و آسایش مردم کمک می کند.

وی همچنین با بیان اینکه هدف دولت تدبیر و امید نیز جز خدمت به مردم نیست یادآور شد: اعضای هیات دولت همگی از معتمدین و باسابقه های نظام و انقلاب هستند که در عرصه های مختلف علاقه خود را به انقلاب و خدمت به مردم نشان داده اند.

حجت الاسلام علوی افزود: تمامی اعضای دولت به دنبال آن هستند تا در آرامش به حل مشکلات مردم بپردازند که نمونه بارز آن سرداران عرصه دیپلماسی و تیم مذاکره کننده هسته ای بود که حماسه آفریدند و با حمایت های رهبر معظم انقلاب و تدبیر رییس جمهوری توانستند موفقیت بزرگی برای کشورمان به ارمغان آورند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از علمای اهل تشیع و تسنن بخاطر تلاشی که در راستای افزایش وحدت و همدلی در جامعه و بین مسلمانان انجام می دهند، آنان را منادیان وحدت خواند و بر استمرار این حرکت ارزشمند تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در قرآن از وحدت و همدلی به عنوان نعمت یاد شده است گفت: با تقویت این اصل اساسی و ارزشمند است که می توان بر دشمنان فائق آمد و توطئه های آنان را خنثی کرد.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه یک مسلمان واقعی هرگزعملی خلاف آنچه که در قرآن و احادیث آمده را علیه مسلمانی دیگر انجام نمی دهد، یادآور شد: ایجاد تفرقه و نفاق کار افرادی جاهلی است که مشتی خرافات را برای خود پیدا کرده و بوسیله آن نه تنها شیعه را به جان سنی و سنی ها را به جان شیعه ها می اندازند بلکه پیروان این دو مذهب اسلامی را نیز علیه یکدیگر تهیج و زمینه نفاق و اختلاف را فراهم می کنند.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام به خوبی دریافته اند بهترین راه شکست مسلمانان ایجاد تفرقه و جدایی بین آن هاست به همین دلیل تمام تلاششان را به کار گرفته اند که مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته و با ایجاد تفرقه میان آنان بتوانند به آنچه که مطلوب و مدنظرشان است دست یابند.

وزیر اطلاعات دولت یازدهم یکی از اهداف اصلی دشمنان در ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان را تضعیف جبهه مقابل رژیم صهیونیستی عنوان و خاطرنشان کرد: وضعیتی که امروز در عراق، سوریه، یمن و … ایجاد شده به دلیل همین موضوع است که جبهه مقاومت برابر اسراییل تضعیف و مسلمانان مشغول کشتار یکدیگر شوند.

حجت الاسلام علوی، داعش را دست پرورده سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و افزود: این سرویس ها با همکاری ترکیه راه را برای فعالیت این گروه تروریستی هموار و با تحریک و حمایت از برخی افراد تندرو در این کشورها دست به کشتار مسلمانان بی گناه می زنند در حالی که همه می دانند در هیچ کجای شریعت اسلام چنین کارهای وحشیانه و ضد انسانی مورد تایید قرار نگرفته است.

وی تاکید کرد: داعشی ها نه شیعه و نه سنی هستند چرا که شاهدیم هر یک از گروه های مسلمان که حاضر به همکاری با آن ها نشوند مجازات شده و گناهکار و بی گناه نیز برای آنان تفاوتی ندارد.

وزیر اطلاعات در ادامه با قدردانی از تلاش های علمای اهل سنت در راستای ایجاد همدلی و برادری در جامعه گفت: تشویق پیروان این مذهب اسلامی به حضور در صحنه های مختلف حمایت از نظام و انقلاب نظیر راهپیمایی ها نشانگر عمق بصیرت و همدلی و همراهی آنان با حکومت اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید صمیمانه از تک تک آن ها قدردانی کنم.

حجت الاسلام علوی در پایان گفت: تا زمانی که این همدلی و وحدت در کشور و بین مردم وجود دارد دشمنان هرگز نمی توانند کوچکترین ضربه ای به انقلاب وارد کنند و به همین دلیل علما و بزرگان کشور وظیفه دارند تا جایی که می توانند بر این همدلی و همراهی بیفزایند.

پیش از سخنان حجت الاسلام سیدمحمود علوی، رضایی استاندار کرمانشاه، ماموستا قادری امام جمعه پاوه و حجت الاسلام محمدی پور امام جمعه اسلام آبادغرب نیز سخنانی بیان کردند.