نمایشگاهی از الکتریکی های متفاوت! (+عکس)

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور وسایل نقلیه الکتریکی دیگر محصولاتی غیر معمول و گران قیمت که توسط برخی شرکت های خاص معرفی می شوند و یا نمونه های کسل کننده با دامنه حرکت محدود محسوب نمی شوند. امروزه، برخی از روش های سرگرم کننده، نوآورانه و مقرون به صرفه تجربه نیروی محرکه الکتریکی از بسته بندی هایی کوچک که برای بازی، مصارف کاربردی و یا هر دو طراحی شده اند، سرچشمه می گیرند. در ادامه این مطلب برخی از این وسایل حمل و نقل الکتریکی جالب توجه را معرفی می کنیم.

آیکون E-Flyer II

391160 664

خط تولید آیکون شامل وسایل نقلیه کلاسیک می شود که به دقت بازطراحی و بازسازی شده اند. اخیرا با کمک شرکت وینتیج الکتریک که در زمینه تولید دوچرخه های الکتریکی فعال است، آیکون به کارگیری تخصص و مهارت های خود در بازار دوچرخه را مد نظر قرار داده است. آیکون E-Flyer II به وزن 57 پوند بر پایه دوچرخه E-Tracker محصول وینتیج الکتریک شکل گرفته است. این دوچرخه الکتریکی توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 36 مایل در ساعت در حالت مسابقه ای را دارد. چرم کاری زیبا در بخش های مختلف و چراغ جلو LED که ظاهری کلاسیک دارد بر زیبایی های این محصول می افزایند. باتری آیکون E-Flyer II طی دو ساعت شارژ شده و از دامنه حرکت 35 مایل سود می برد. قیمت پایه این دوچرخه برابر با 5 هزار و 695 دلار است.

دوچرخه Specialized Turbo S

391161 189

دوچرخه Specialized Turbo S یکی از جذاب‌ترین دوچرخه های الکتریکی موجود در بازار است که ادغام نیروی الکتریکی در یک دوچرخه را با موفقیت انجام داده است. البته دستیابی به این دوچرخه‌ی زیبا و کاربردی هزینه ای شش هزار دلاری به همراه خواهد داشت. دوچرخه Specialized Turbo S توانایی دستیابی به بیشینه سرعت 27 مایل در ساعت در حالت کمکی تمام توربو را دارد. همچنین، این دوچرخه دارای حالت قابل تنظیم “اکو” نیز است که نیروی مصرفی باتری را هرچه بیشتر مدیریت می کند.

اسکوتر Urb-E

391162 698

اسکوتر Urb-E یکی از هوشمندترین و عجیب‌ترین اسکوترهای موجود در بازار است. باتری این اسکوتر طی سه ساعت شارژ می شود و بر خلاف اندازه کوچک خود می تواند مسافت 20 مایل را با یک بار شارژ کامل طی کند. اسکوتر Urb-E برچسب قیمت 900 دلاری را یدک می کشد و برای مصارف شهری گزینه ای ایده آل است. این اسکوتر می تواند به بیشینه سرعت 15 مایل در ساعت دست یابد. ویژگی جالب توجه اسکوتر Urb-E قابلیت جمع شدن آن است. این محصول به صورت دو چرخ و یا سه چرخ قابل سفارش است و حتی دارای یک نگهدارنده فنجان نیز است.

موتورسیکلت Zero S

391163 167

موتورسیکلت Zero S یکی از چهار محصول تولیدی شرکت زیرو موتورسایکلز محسوب می شود. این موتورسیکلت 12 هزار 995 دلاری تنها طی 4.8 ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت رسانده و توانایی دستیابی به بیشینه سرعت 95 مایل در ساعت را دارد. دامنه حرکت موتورسیکلت Zero S در شهر برابر با 100 مایل و در بزرگراه برابر با 60 مایل است. با سفارش باتری های ارتقا یافته که به صورت آپشن ارائه می شوند موتورسیکلت Zero S می تواند دامنه حرکت 171 مایل در شهر و 100 مایل در بزرگراه با سرعت پایدار 55 مایل در ساعت را ثبت کند.

اسکیت بردهای Boosted Boards

391164 946

از دهه 1970، استفاده از پیشرانه های بنزینی کوچک در اسکیت بردها آغاز شد. نتیجه این اقدام محصولاتی جذاب اما سنگین و دست و پا گیر بود. اما شرکت بوستد بردز اسکیت بردی را ارائه کرده که می تواند مسافت شش مایل را با سرعت 20 مایل در ساعت طی کرده و طی 90 دقیقه نیز شارژ شود. بسته باتری لیتیوم فسفات این اسکیت برد نیرو را به موتورهای الکتریکی دو تایی که در عقب نصب شده اند، ارسال می کند. اسکیت سوار با استفاده از یک کنترل از راه دور می تواند سرعت و ترمز این اسکیت برد را کنترل کند. اسکیت بردهای الکتریکی بوستد بردز تنها 15 پوند وزن داشته و برچسب قیمت یک هزار و 995 دلاری را یدک می کشند. طراحی ظاهری آنها نیز جذاب‌تر و جمع و جورتر از اسکیت بردهای موتوردار پیشین است.

اسکیت برد ماربل

391165 106

اسکیت بردهای الکتریکی ماربل توانایی دستیابی به بیشینه سرعت 25 مایل در ساعت را داشته و تنها 9.9 پوند وزن دارند. استفاده از فیبر کربن و کولار در ساخت این اسکیت برد عامل کلیدی در کاهش وزن آن بوده است. با یک بار شارژ کامل اسکیت برد ماربل می تواند مسافت 10 مایل را طی کند. 

موتورسیکلت لایتنینگ سوپربایک

391166 205

لایتنینگ سوپربایک سریع‌ترین موتورسیکلت الکتریکی تولیدی جهان است که دستیابی به بیشینه سرعت 218.637 مایل در ساعت را ثبت کرده است. مدل تولید محدود لایتنینگ LS-218 – تنها 45 دستگاه از آنها ساخته شد – از فناوری های سوپربایک های پیشرفته مانند سیستم تعلیق شرکت Ohlins، چرخ های منیزیمی شرکت Marchesini و ترمزهای شرکت برمبو سود می برند. این موتورسیکلت الکتریکی توانایی تولید 200 اسب بخار نیرو را دارد و دامنه حرکت آن با یک بار شارژ کامل برابر با 100 مایل است. بسته باتری ارتقا یافته که به صورت آپشن ارائه می شود دامنه حرکت آن را به 180 مایل می رساند اما بر وزن 495 پوندی این موتورسیکلت می افزاید. به گفته لایتننینگ، این موتورسیکلت با خروجی برق 240 ولت طی دو ساعت شارژ می شود. با توجه به برچسب قیمت 40 هزار دلاری لایتنینگ سوپربایک گزینه ارزانی نیست اما موتورسیکلت های الکتریکی چندانی توانایی ارائه عملکردی مشابه با این محصول را ندارند.

اسنوبرد Leiftech Technologies

391167 441

اسنوبرد Leiftech Technologies یکی از جذاب‌ترین و عجیب‌ترین وسایل نقلیه الکتریکی است. این محصول دارای دو چرخ مرکزی الکتریکی است که اسکیت را به حرکت درآورده و چهار چرخ دیگر امکان کنترل حرکت را فراهم می کنند که حالتی اسنوبردگونه به آن می دهند. این اسنوبرد می تواند به بیشینه سرعت 20 مایل در ساعت رسیده و با یک بار شارژ کامل مسافت 8 مایل را طی کند. کنترل سرعت آن با استفاده از یک کنترل از راه دور بی سیم صورت می گیرد. شرکت Leif برچسب قیمت یک هزار و 300 دلاری را برای این محصول نوآورانه در نظر گرفته است.

موتورسیکلت برامو ایمپالس R

391168 829

برامو ایمپالس R با برچسب قیمت 18 هزار و 995 دلاری نخستین موتورسیکلت الکتریکی مجهز به جعبه دنده شش سرعته در جهان محسوب می شود. این موتورسیکلت توانایی دستیابی به بیشینه سرعت 110 مایل در ساعت را دارد و به سیستم تعلیق موتورسیکلت های اسپرت و ترمزهای برمبو مجهز شده است. به گفته شرکت برامو، ایمپالس R از دامنه حرکت 130 مایل در شهر و تقریبا 60 مایل در بزرگراه پیش از خالی شدن شارژ باتری برخوردار است.

اسکیت های اکتون راکت

391169 434

در اسکیت های اکتون راکت از پیشرانه های الکتریکی برای به حرکت درآوردن شما استفاده شده است. مدل R-10  با برچسب قیمت 699 دلار می تواند دامنه حرکت 10 مایل را با یک بار شارژ کامل پوشش دهد. اسکیت های اکتون راکت توانایی دستیابی به بیشینه سرعت 12 مایل در ساعت را داشته و از بسته باتری یون لیتیوم سود می برند. برای شارژ باتری به یک ساعت و سی دقیقه تا دو ساعت زمان نیاز است و هر یک از اسکیت ها هفت پوند وزن دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا