امارات درصدد جایگزینی سکه‌های دیجیتالی با عرضه سهام

موبنا – مقامات و قانون‌گذاران در امارات متحده عربی با توجه به روند رو به رشد استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری‌شده، تصمیم گرفته‌اند که با ارائه تسهیلات درباره عرضه نخستین سکه دیجیتالی رمزنگاری‌شده در این کشور به جذب سرمایه‌گذاری‌های گسترده و بیش‌تر کمک کنند.
منابع خبری حاکی است که مسوولان مربوطه در این کشور قصد دارند نخستین شبکه مجازی رمزپایه امارات را در سال آینده ۲۰۱۹ میلادی راه‌اندازی کنند تا دولت این کشور بتواند سرمایه‌های کلانی را از سوی شرکت‌ها و استارت‌اپ‌ها به سمت خود جذب کند.
درواقع این بدان معناست که به‌جای روش‌های معمولی، متداول و سنتی عرضه اولیه سهام (IPO) از روش جدید ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده (ICO) برای جذب سرمایه استفاده می‌شود که قرار است درصورت تصویب از سال آینده ۲۰۱۹ میلادی اجرایی شود.
عمر سیف‌الذعبی به‌عنوان یکی از مدیران ناظر بر بازار اوراق بهادار امارات متحده‌ عربی می‌گوید: سازمان نظارت بر دارایی و اوراق بهادار در این کشور به این نتیجه رسیده است تا ICOها را به‌عنوان اوراق بهادار قبول کند و این پروسه قانون‌گذاری قرار است در نیمه نخست سال آینده میلادی نهایی و عملی شود.
بر اساس گزارش رویترز، می‌توان دریافت که با توجه به کاهش بهای نفت و هم‌چنین افزایش حقوق منابع انسانی، ارزش و اعتبار IPOها مثل قبل نیست و به‌همین دلیل شرکت‌های اماراتی به‌دنبال راهی برای افزایش جذب سرمایه در این کشور عربی واقع در منطقه خلیج فارس هستند.

 منبع: ایسنا 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا