تولد دو رگه‌ی ایتالیایی از سنت آگاتا! (+عکس)

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – هنگامی که نام لامبورگینی شنیده می شود و یا به آن فکر می کنیم، واژه ها و اصطلاحات مختلفی به ذهن ما خطور می کند اما احتمالا خودرویی راحت برای رانندگی روزمره بین آنها جایی نخواهد داشت. خودروهای لامبورگینی به عنوان مدل هایی گران قیمت، سوپر اسپرت، با طراحی منحصر به فرد و پر مصرف شناخته می شوند. اما مهندسان سنت آگاتا با معرفی مدل نوآورانه و مفهومی آستریون LPI 910-4 هیبرید قصد دارند ذهنیت جدیدی به خودروهای خود ببخشند.

Lamborghini Asterion Concept front end headlight

لامبورگینی با رونمایی از خودرو هیبریدی نشان داد حتی این شرکت مطرح نیز در پی معرفی سوپر اسپرت هایی با مصرف سوخت بهینه است. خودرو جدید آستریون (موجودی افسانه ای که نیم انسان و نیم گاو نر بوده است یا “مینوتور”) نخستین خودرو هیبریدی بنزینی-الکتریکی لامبورگینی محسوب می شود.

Lamborghini Asterion Concept front three quarter

لامبورگینی آستریون به پیشرانه ۵.۲ لیتری ۱۰ سیلندر خورجینی مجهز شده که توانایی تولید ۶۱۰ اسب بخار نیرو را داشته و این نیرو از طریق یک جعبه دنده هفت سرعته دو کلاچه به آسفالت خیابان منتقل می شود. در کنار پیشرانه بنزینی، سه پیشرانه الکتریکی نیز به کار گرفته شده اند که توانایی تولید ۳۰۰ اسب بخار نیرو را دارند و در مجموع نیروی خروجی آستریون را به ۹۱۰ اسب بخار می رسانند.

Lamborghini Asterion Concept front three quarter 04

شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت این خودرو برابر با سه ثانیه بوده و در نهایت توانایی دستیابی به بیشینه سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت را دارد. لامبورگینی آستریون LPI 910-4 با استفاده از پیشرانه الکتریکی توانایی طی مسافت ۵۰ کیلومتری را دارد.

Lamborghini Asterion Concept front three quarter 07

Lamborghini Asterion Concept rear end 02

Lamborghini Asterion Concept rear taillight

Lamborghini Asterion Concept rear three quarter 02

Lamborghini Asterion Concept rear three quarter 03

Lamborghini Asterion Concept side profile

Lamborghini Asterion Concept wheels

Lamborghini Asterion Concept engine

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا