بلاتکلیفی طرح ترافیک آژانس‌ها

موبنا – هنوز پس لرزه های طرح ترافیک جدید ادامه دارد. راننده آژانس ها به نرخ های مصوب شورا اعتراض دارند. بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، در طرح ترافیک جدید برای آژانس‌ها تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد، اما هیات تطبیق فرمانداری این تخفیف ۵۰ درصدی رانندگان آژانس را رد کرده است.

در حال حاضر تعرفه مصوبی در طرح ترافیک جدید برای رانندگان آژانس وجود ندارد از سویی فرمانداری اعلام کرده که نحوه محاسبه تردد آژانس‌ها در داخل محدوده طرح ترافیک باید بر اساس مصوبه سال ۹۶ باشد این درحالی است که آژانس ها در سال گذشته رقم ثابتی را برای دریافت طرح ترافیک پرداخت می‌کردند.

بر این اساس، اگر پول دریافتی از رانندگان آژانس غیر از رقم مصوب سال ۹۶ (کمتر از یک میلیون تومان) باشد، غیرقانونی است. محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به مهر می گوید : جلسه ای در فرمانداری درخصوص نرخ جدید طرح ترافیک آژانس ها برگزار شد، بر اساس اعلام فرمانداری رشد نرخ طرح ترافیک آژانس ها معمول نیست و باید این نرخ ها در خصوص آژانس ها کاهش پیدا کند.

او ادامه می دهد : در جواب اعتراض اولیه فرمانداری به مصوبه نرخ های طرح ترافیک، تخفیف چند گروه تعدیل شد، اما تخفیف آژانس هاکه با دو فوریت نیز به صحن آمد رای نیاورد و عملا ما در این بخش سکوت کردیم.

علیخانی می گوید: اشتباهی که شد این بود که برداشت فرمانداری از این سکوت پذیرفتن اعتراض فرمانداری است. به گفته علیخانی نگاه کمیسیون عمران و حمل و نقل به نگاه فرمانداری نزدیک تر است زیر این نگاه منافع مردم را در پی دارد.

او با انتقاد این که یک موضوع کوچک طرح ترافیک باعث شده شورا مدت ها به معترضان این طرح پاسخ دهدمی گوید: ده ها راننده آژانس مقابل شورا تجمع کردند و درخواست رسیدگی به وضعیت شان را دارند در این مدت روزی نبوده که کمیسیون تخصصی حمل و نقل وقت خود را به پاسخ گویی این معترضان اختصاص ندهد.

غلامحسین آرام معاون فنی و عمران فرمانداری تهران نیز درباره نتایج جلسه ای که در خصوص نرخ طرح ترافیک آژانس ها برگزار شد به مهر توضیح می دهد : این موضوع به حل اختلاف مرکزی رفته است و باید منتطر اعلام نطر آنها باشیم. به اعتقاد ما باید آژانس ها به روال گذشته عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک را بدهند.

در حالی که مسئولان فرمانداری و اعضای شورای شهر تهران تاکید دارند گرفتن نرخ های جدید تا زمان تعیین تکلیف قانونی است. رانندگان آژانس می گویند روزانه برای ورود به محدوده طرح ترافیک بر اساس تخفیف ۵۰ درصدی کاسته می شود.

 منبع: مهر 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا