اخبار برگزیدهتصویریخواندنیگجت های برگزیده

معجونی از ایتالیا تا فرمول یک! (+عکس و فیلم)

موبنا – «جورجو پیولا» نام یک برند ایتالیایی است که فعالیت اولیه آن بین برادران پیولا آغاز شد. چالش دوستانه‌ای که بین آنها وجود داشت این بود که تصویر چه کسی می‌بایست به عنوان نفر اول رشته اتومبیل‌رانی روی جلد معتبرترین نشریه زمان خود به چاپ برسد.

 

 

«جورجو» برنده شد و توانست با تحلیل‌های دقیق و فنی خود در اتومبیل‌های فرمول یک، در یک نظرسنجی که برای نخستین بار برگزار می‌شد مقام نخست را به دست آورد.

Giorgio Piola 5

جورجو آن زمان طراحی اتومبیل‌های فرمول یک را انجام می‌دهد و از همان زمان بین برادران خود استعداد بیشتری در طراحی صنعتی داشت. طی ۴۰ سال گذشته نیز جورجو اقدامات گسترده‌ای انجام داد و سرانجام حوزه فعالیت‌های خود را در عرصه مهندصی و طراحی تغییر داد و توانست یکی از صاحب‌نام‌ترین طراحان خودرو شود. او معتقد بود در ورزشی که تنها چند میلی ثانیه می‌تواند نتیجه آن را تغییر دهد، کوچک‌ترین تغییر در طراحی می‌تواند بزرگترین تفاوت‌ها را ایجاد کند.

Giorgio Piola 8

«جورجو پیولا» در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود: «زمانی که من به یک اتومبیل نگاه می‌کنم کوچک‌ترین تفاوت‌ در طراحی آن را هم می‌بینم و هر تغییر کوچک را مانند یک آهنربا جذب می‌کنم. بدون در نظر گرفتن این مسئله، من همواره سعی کردم خودم را آموزش دهم و با یاد گرفتن نکات جدید آینده تخصصی خودم را حرفه‌ای‌تر بسازم».

Giorgio Piola 2

چشمان ریزبین و آموزش‌ دیده جورجو در طول این سال‌ها همواره به او امکان داد تا بتواند هر یک از طراحی‌های جدید خود را بدون حتی یک اشتباه کوچک، با دقت و استحکام بالا ارایه دهد. او مطالعات آکادمیک طولانی در حوزه تاثیرات آیرودینامیک روی زمین انجام داد، با اشتیاق فراوان طراحی‌های موتورها را آموخت، موتورهای پرقدرت V12 را طراحی کرد و در نهایت توانست برای نخستین بار در جهان شاسی‌های کربنی را جایگزین مدل‌های کنونی کند. با این توضیحات می‌توان گفت هیچ چیز در عرصه خودرو در مقابل چشمان جورجو پنهان نبود.

Giorgio Piola 3

هم اکنون می‌توان گفت ۴۰ سال تحقیق، طراحی و سرمایه‌گذاری‌های فراوان باعث شد «جورجو پیولا» بتواند یکی از بهترین مراکز طراحی در سراسر جهان معرفی شد و علاوه بر خودرو،‌ در عرصه ساعت‌های مچی لوکس و گران‌قیمت نیز یکی از بهترین و زیباترین محصولات را روانه بازار کند.

Giorgio Piola 4

چشمان دقیق مردی که تمام عمر خود را به طراحی اختصاص داد در نهایت باعث شد او سه مدل ساعت مچی دست ساز را به صورت محدود وارد بازار کند که این ساعت‌ها نیز با همین نام تجاری،‌ با الهام از خودروهای طراحی شده توسط «جورجو پیولا» عرضه شود.

Giorgio Piola 7

تمام قطعات ساعت‌هایی که در این برند ایتالیایی تولید می‌شود دست‌ساز هستند و شرکت مذکور ادعا می‌کند که آنها یکی از دقیق‌ترین، لوکس‌ترین و کامل‌ترین ساعت‌های مچی در جهان هستند که نمونه آنها کمتر در بازار وجود دارد.

تجربه طراحی هنری و بی‌نظیر پیولا باعث شده است این برند محصولات بهتر از ساعت‌های سوئیسی را روانه بازار کند و از آن به عنوان بهترین طراحی ساعت‌های ایتالیایی یاد کنند.

Giorgio Piola 6

سه ساعت مچی دست‌سازی که این برند به صورت محدود روانه بازار می‌کند G5، Start-3 و Start-3 Blue نام دارد و همه آنها را آقای پیولا به صورت شخصی طراحی کرده است و می‌گوید که برای ساخت و طراحی تمام قطعات آن از اتومبیل‌های مسابقه‌ای فرمول یک الهام گرفته است.

Giorgio Piola 9

او در مصاحبه اخیر خود گفت: «ما دقت زیادی روی مواد اولیه، ‌طراحی و محصول نهایی داریم و می‌توان گفت برند ما دنیای فرمول یک را به این صورت زیبا کرده است. ساعت‌های مچی که تولید می‌کنیم با الهام از همین خودروها ساخته می‌شوند. در مسابقات اتومبیل‌رانی زمان ارزش بسیار زیادی دارد و ساعت‌های مچی دست‌ساز ما نیز این مسئله را تاکید می‌کنند. خودروهای جدید مسابقه‌ای که ساخته می‌شوند باید از بهترین مواد اولیه ساخته شده‌ باشند تا بتوانند مسیر مشخص را در حداقل زمان تعیین شده سپری کنند. ساعت‌های مچی ما هم به همین شکل ساخته می‌شوند و در طراحی و ساخت آنها نمی‌توانید مواد بهتری از آنچه که استفاده کرده‌ایم را پیدا کنید».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا