در میان صفحه‌نمایش‌های کم‌حاشیه جدید، بهترین کدام است؟

موبنا – گوشی‌های هوشمند بهره‌مند از این نوع صفحه‌نمایش‌ها به سرعت در حال پدیدار شدن در بازار هستند و تقریباً تمامی شرکت‌های مطرح، عرضه این محصولات را آغاز کرده‌اند. با وجود این، با توجه به تعابیر مختلف واژه «صفحه‌نمایشFullView » در میان شرکت‌های حاضر در بازار تولید گوشی، طراحی‌ها ممکن است از یک گوشی به گوشی دیگر، متفاوت باشند. با این تفاسیر، صفحه‌نمایش‌های FullView چه مزایایی دارند و بهترین گزینه از نظر عملکرد کلی کدام است؟
موفقیت در جزئیات نهفته است. ارزش یک گوشی هوشمند، معمولاً در رعایت دقت، آن‌هم با جزئیات کامل در فرایند ساخت، نهفته است. بنابراین، محصولی که توجه کافی به طراحی و ساخت آن نشده باشد به ندرت دارای کیفیت خوبی خواهد بود. طراحی یک گوشی هوشمند برپایه صفحه‌نمایش FullView، به‌طور کلی نیازمندی‌های سطح بالایی دارد. با تمرکز روی جزئیات خاص، کاربران می‌توانند مشخص کنند که کدام گوشی‌ هوشمند با صفحه‌نمایش FullView بهترین گزینه برای آن‌ها خواهد بود.
به عنوان مثال، ابعاد ناچ یا همان بریدگی حاشیه بالای صفحه‌نمایش، فاکتوری حیاتی برای یک گوشی هوشمند با صفحه‌نمایش FullView به حساب می‌آید. اگرچه کاهش ابعاد ناچ یا حذف آن به طور کامل، در میان گرایش‌های برتر فعلی بازار است اما این راهکار می‌تواند چالش‌های طراحی سختی را به همراه داشته باشد. دلیل این امر آنست که طراحی ناچ به تمامی ابعاد و جنبه‌های گوشی هوشمند مربوط است. هواوی بر چالش‌های صنعتی بی‌شماری فائق آمده تا به یک ناچ باریک برسد و به طور ویژه، HUAWEI Nova 3e از ناچی بهره می‌برد که با دقت بسیار بالایی طراحی شده است.
به منظور افزایش مساحت صفحه‌نمایش و بدست آوردن نسبت صفحه‌نمایش به بدنه‌ای متناسب با طراحی گرد گوشه‌ها، HUAWEI Nova 3e از گوشه‌های گرد در هر چهار سمت فضای صفحه‌نمایش و همچنین در اطراف لبه‌های ناچ بهره‌مند شده است. یکی از چالش‌های منتج شده، چگونگی حذف ناچ در پیکسل‌های واقع در گوشه‌های گرد صفحه‌نمایش بوده و همیشه آرایه پیکسل‌ها در گوشه‌ها سعی در ساختار تیز و مستطیلی شکل کردن کل صفحه‌نمایش دارند. در نتیجه، اگر پیکسل‌ها در گوشه‌های صفحه‌نمایش به صورت انحنادار سازمان‌دهی شده باشند، گوشه‌های گرد، ناچی آشکار و پیشرفته در صفحه‌نمایش را در لبه‌های خود خواهند داشت.

fullview display 1

به‌منظور بهبود زیبایی بصری ناچ و افزایش کیفیت کلی صفحه‌نمایش در بخش خمیدگی لبه‌‌ها، هواوی راهکار فنی جدیدی را برای پوشش فیلم (Film Mask) طراحی کرده که در واقع نور با عبور از این پوشش‌ها، ساختار مورد نیاز صفحه‌نمایش را بر روی لایه‌های زیرین حساس به نور، در هنگام تولید برد‌های صفحه‌نمایش ایجاد می‌کند. در فرایند ایجاد لایه‌های پوشش فیلم رنگی، گوشه‌های گرد سمت ناچ، برای دست‌یابی به طیفی نسبتاً پیوسته از تاریک به روشن، با تنظیم میزان انتقال واحدهای نمایشگر مطابق با نواحی گوشه‎‌ای و کناری آن، پردازش شده‌اند. به زبان ساده، این امر به یک حس ملایمت بصری در قسمت انحنای صفحه‌نمایش در بخش ناچ که در غیر این‌صورت، زاویه‌دار می‌شد؛ کمک کرده است تا در نتیجه این فرایند، افکتی نرم و پیوسته در گوشه‌های گرد صفحه‌نمایش شاهد باشیم.
جدا از جزئیات، لازم است تا ببینیم آیا سیستم‌عامل یک گوشی با جدیدترین طراحی FullView صفحه‌نمایش مطابقت دارد یا نه؟! در واقع بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده همچنان باید سیستم‌عامل خود را با این طراحی مطابقت دهند زیرا این شرکت‌ها، فقط اولین گوشی‌های هوشمند خود را با صفحه‌نمایش FullView عرضه کرده و سازگاری سیستم‌عامل را رها کرده‌اند. بنابراین طیف زیادی از این گوشی‌های هوشمند در بحث مطابقت و سازگاری سیستم‌عامل با طراحی، مشکل دارند. از این سو، به منظور سازگاری هرچه بهتر سیستم‌عامل با HUAWEI Nova 3e، هواوی، رابط‌کاربری EMUI 8.0 را از پایه و با تمرکز روی تخصص سخت‌افزاریش برای دست‌یابی به عملکرد سطح بالا و بهینه، توسعه داده است. در نتیجه این امر، این گوشی هوشمند حتی تجربه بهتری را در بخش اپلیکیشن‌ها ارائه می دهد. با اضافه شدن جزئیات مختلف طراحی به این ترکیب نرم‌افزاری، این محصول به گوشی هوشمندی متمایز و برجسته با بهره‌مندی از صفحه‌نمایش FullView تبدیل شده است.
با توجه به افزایش تعداد گوشی‌های هوشمند مجهز به صفحه‌نمایش‌های FullView ِ کم‌حاشیه در بازار، کاربران باید با دقت، گزینه‌های خود را در هنگام انتخاب بهترین محصول از میان آن‌ها، سبک و سنگین کنند. ارزیابی جزئیات طراحی یک گوشی هوشمند و سیستم‌عامل آن می‌تواند به آن‌ها در تصمیم‌گیری کمک کند. درنظر داشته باشید که گوشی‌های هوشمند، نقشی که روز به روز بر اهمیت آن افزوده می‌شود در زندگی روزمره کاربران ایفا کرده و یک گوشی هوشمند فوق‌العاده با صفحه‌نمایش FullView به بهترین شکل ممکن نیازهای کاربران را برآورده خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا