com.plus9.battlefishtd_1

گرافیک و رابط کاربری:
قالب گرافیکی جذاب در بخش منوها، اولین نکته مثبت در بازی فوق محسوب میشود و میتواند شما را برای شروع بازی تشویق کند. رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های زیبا و یکپارچه، چیدمان مرتب اجزای صفحه، فونت مناسب و استفاده خلاقانه از افکت ها و انیمیشن های تصویری، از جمله نقاط قوتی هستند که باید برای “بتلفیش” و قالب منوهای آن نام ببریم.
در محیط این بازی اندرویدی نیز جذابیت کافی به چشم میخورد و میتوان آن را از لحاظ گرافیکی جزو نمونه های حرفه ای به شمار آورد. توجه به جزییات صحنه، تنوع پس زمینه ها در مراحل مختلف، طراحی خلاقانه کاراکترها و سایر عناصر بازی، اجرای صحیح انیمیشن ها و استفاده بجا از تکنیک های بصری مواردی هستند که درکنار موزیک و افکت های صوتی جالب، “بتلفیش” را به یک بازی کاربرپسند تبدیل کرده اند.

بتلفیش

به عنوان آخرین ویژگی های بازی فوق، باید به رابط کاربری روان و استاندارد آن اشاره کنیم. رعایت اصول لازم و پیاده سازی هوشمندانه منوها در “بتلفیش”، باعث شده تا جابجایی بین بخش های مختلف با سرعت خوبی انجام پذیرد و همچنین استفاده از امکانات نیز راحت و بدون دردسر باشد.
موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش به همراه دارد.

بتلفیشگیم پلی:
اولین نکته قابل ذکر در مورد این “بتلفیش”، وجود دو حالت بازی مرحله ای و مسابقه ای در آن میباشد. در حالت اول که به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت انجام میشود، ۵ مرحله به چشم میخورد که در هرکدام ۴ سطح به نام ماموریت، ویژه، عملیات و بی انتها وجود دارد. هر کدام از این سطوح نیز از ۳ بخش تشکیل شده اند که در آنها با چالش های متفاوتی مواجه خواهید شد. تعداد زیاد مراحل این بازی اندرویدی و تنوع آنها که در ۴ فصل (سرزمین) قرار گرفته اند، از مهمترین نقاط قوت آن به شمار می آید و میتواند تا مدت ها شما را سرگرم کند.
“بتلفیش” یک بازی استراتژیک است که از ایده نو و جالبی بهره میبرد. وظیفه کاربر، نابود کردن دشمن (ماهی ها) با استفاده از سلاح های متنوع میباشد که از یک سمت وارد صفحه شده و نباید اجازه دهید که از سمت دیگر بگریزند چون با عبور هر کدام از آنها، یک جان از دست خواهید داد. نکته ای که بیش از هر چیز باعث هیجان انگیز شدن بازی فوق میگردد، تنوع دشمنان و سلاح ها با قابلیت های مختلف است. این موضوع باعث میشود تا شما با توجه به قابلیت سلاح هایی که در اختیار دارید و انتخاب محل قرارگیری آنها، قادر به نابودی کامل دشمنان و گذر از مراحل بازی باشید.
پیشرفت تدریجی روند سختی در بازی و تغییر نقشه در بخش ها چندگانه، نکته مثبت دیگری در “بتلفیش” به شمار می آید و انگیزه لازم برای ادامه بازی را در کاربران به وجود می آورد. علاوه بر این، امکان ارتقاء برج ها(سلاح ها)، قدرت ها و تجهیزات و همچنین دستیابی به دستاوردهای متنوعی که در بازی فوق تعریف شده اند، شما را به تلاش بیشتر برای کسب بهترین امتیاز تشویق میکند. نحوه امتیازدهی به این صورت است که با از دست دادن کمترین جان در هر مرحله، بیشترین تعداد ستاره و الماس را بدست خواهید آورد. بد نیست بدانید که ارتقای سلاح ها و تجهیزات، با الماس ها انجام میپذیرد و بدین ترتیب باید در بدست آوردن آنها کوشا باشید.

بتلفیش

حال اجازه دهید در مورد حالت دوم بازی فوق که به صورت مسابقه ای بین کاربران انجام میشود صحبت کنیم و در ابتدا باید به این نکته اشاره نماییم که در “بتلفیش” رقابت با دیگران بر اساس مهارت کسب شده امکان پذیر میباشد. درواقع هر سطح از بخش مسابقات، با پشت سرگذاشتن تعدادی از مراحل (در حالت اول بازی) باز خواهد شد و میتوانید در آن شرکت کنید. رقابت بین کاربران بر اساس نابودی دشمنان صورت میپذیرد و هر کس بیشترین تعداد ماهی را از بین ببرد، برنده است. درنهایت هم میتوانید امتیاز و رتبه خود را در جدول مربوطه مشاهده نمایید.
در طراحی گیم پلی “بتلفیش”، از ترفندهای مختلفی استفاده شده که بطور هوشمندانه ای در کنار هم قرار گرفته اند تا شما حداکثر لذت را از انجام این بازی ببرید. هرچند میتوانستیم شاهد ایده پردازی بیشتری نیز باشیم اما باید گفت که ساخت چنین بازی جای تحسین دارد آن هم وقتی که تنها یک نفر تمامی زحمات از جمله خلق گرافیک، برنامه نویسی و حتی طراحی مراحل و صداها را بر دوش کشیده باشد! از این رو منصفانه است اگر “بتلفیش” را به عنوان یک بازی منتخب معرفی کنیم.

بتلفیش