گوشی هوشمند موتورولا بدون لبه محافظ اطراف نمایشگر (+عکس)

موبنا – طبق آخرین اخبار موجود دو شرکت موتورولا و سونی تلاش‌های گسترده‌ای را برای تولید گوشی مجهز به  نمایشگرهای یکپارچه آغاز کرده‌اند تا یک لبه باریک اطراف آن را بپوشاند و با این وجود، بر اساس حق امتیاز جدیدی که موتورولا به ثبت رسانده است به زودی شرایط در این زمینه تغییر می‌کند.

moto 3

سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) به تازگی حق امتیازی را با نام موتورولا به ثبت رسانده است که یک گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر انعطاف‌پذیر بدون هرگونه لبه فلزی را شامل می‌شود و برای آن نمایشگر منعطف OLED از جنس پلاستیک در نظر گرفته شده است و بر این اساس محصول یاد شده را می‌توان سری گوشی‌های «گلکسی ایکس» سامسونگ دانست.

moto 4

این حق امتیاز انواع مختلف نمایشگر مذکور را شامل می‌شود و در طرح‌های اولیه ارایه شده نیز این تفاوت‌ها مشهود است. به عنوان مثال در این حق امتیاز بخشی با نام «نمایشگر دستگاه با خطوط پیکسلی ناهمگن و طراحی بدون لبه» ارایه شده است که بر اساس آن یک نمایشگر چندین لایه پیکسلی در نظر گرفته شده است تا به راحتی خم شود.

در مجموع می‌توان نتیجه گفت که شرکت موتورولا به کمک این حق امتیاز در تلاش است گوشی‌های هوشمند جدید خود را بدون هر گونه لبه محافظ اطراف نمایشگر بسازد و نسل جدید نمایشگرهای انعطاف‌پذیر را تولید انبوه کند.

moto 5

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا