برخورداری ۳۴ درصد روستاها از سه سرویس موبایل، اینترنت و ثابت

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این نشست وبگاه uso.cra.ir ارایه شد و مقرر شد دسترسی به کلیه دستگاه‌ها و نوپاها و نوآوران داده شود تا بتوانند برای ارائه خدمات برنامه‌ریزی کنند.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه گفت: در چند ماه گذشته برای ایجاد شفافیت از وضعیت ارتباطی روستاهای سراسر کشور از طریق پیمانکاری نسبت به پایش ۶۴ هزار روستا و آبادی انجام شد و با استفاده سیستم اطلاعات جغرافیایی به روز شد که در این پایش علاوه بر وضعیت ارتباطی، وضعیت پوشش صداوسیما و مراکز بهداشتی نیز مورد بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در سامانه اطلاعات ارتباطی روستاهای کشور وضعیت موجود از نظر ارتباطات مشخص شده است، افزود: این بررسی در سه بخش ارتباطات ثابت، موبایل و اینترنت صورت گرفت.
آذری جهرمی اظهارداشت: در مجموع مشخص شد از مجموع روستاهای مورد پایش قرار گرفته ۳۴ درصد همه سه سرویس، ۵۱ درصد دو سرویس، ۱۰ درصد تنها یک سرویس و ۳ درصد نیز هیچ سرویسی را ندارند.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اعلام اینکه تا پایان امسال بیش از ۲۱ هزار روستایی که تحت پوشش ایرانسل نیستند، تحت پوشش نسل چهارم قرار می گیرند، اظهار کرد: این اقدام بزرگی است برای این روستاها که عمدتا دارای جمعیت و خانوار بالایی هستند.
وی با اشاره به اینکه همه دستگاه های دولتی می توانند از این سامانه برای طراحی خدمات استفادت کنند، تصریح کرد: باید در نظر داشته باشیم که لایه خدمات را در روستاها فراهم کنیم چراکه فقط بردن شبکه برای روستاییان بدون خدمات، بازار مصرف را ایجاد کرده ایم درحالیکه باید سعی کنیم با بردن خدمات به روستاها آنها را توانمند سازیم.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با بیان اینکه در برنامه سه ماهه نخست فعالیت در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعان در دولت دوازدهم هزار دستگاه خودپرداز را در روستاهای سراسر کشور مستقر کردیم، گفت: این اقدام مورد استقبال روستاییان قرار گرفت بطوریکه یکی از درخواست های مناطق روستایی استقرار خدمات بانکی است.
وی به استفاده از ICT در زمان زلزله کرمانشاه اشاره کرد وافزود: در زلزله اخیر بسیاری از مدارس به دلیل زلزله از بین رفته بود که آموزش و پرورش با استفاده از شبکه ICT از طریق فبلت هایی اقدام به برقراری آموزش مجازی برای دانش آموزان زلزله زده کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا