پهپادهایی که در هوا به هم متصل می‌شوند (+فیلم)

موبنا – پهپادهای خودران رباتیک موسوم به “ModQuad” می‌توانند به دلخواه ما و به منظور حمل اشیاء به شکل‌های متفاوت و متنوع در حالت پرواز به یکدیگر متصل شوند.

پهپادهای با قابلیت‌های کاملا مستقل در این برهه از زمان دیگر اجتناب ناپذیرند. علاوه بر تحویل پیتزا یا یک بسته خرید اینترنتی، بسیاری از کاربردهای عملی دیگر برای آنها وجود دارد.

گروهی از محققان دانشگاه “پنسیلوانیا” نشان دادند که چگونه پهپادها می‌توانند برای کارهای مختلف به طور بالقوه به یکدیگر متصل شوند.

بخشی از گروه تحقیقاتی “ModLab” به سرپرستی “برونو تلس گابریچ” و محققان دانشگاه “پنسیلوانیا” مجموعه‌ای چشمگیر از ربات‌های پروازی ماژولار ساخته‌اند که می‌توانند در هنگام پرواز به هم متصل شوند.

پهپادهای کوچک چهار ملخ حتی با وجود قاب‌های مکعب مغناطیسی خود، چابک هستند و سریع حرکت می‌کنند.

این پهپادها قادر به حرکت به صورت عمودی و افقی می‌باشند. همان طور که توسط تیم تحقیقاتی توضیح داده شده است، این ماژول بر اساس یک پلت‌فرم چهار ملخه در یک قاب مکعبی طراحی شده است که اجازه می‌دهد تا به ماژول‌های دیگر بپیوندد.

این ربات‌ها مانند فیلم‌های “ترنسفورمرز” یا “ولترون”، می‌توانند در هنگام پرواز، به شکل‌های مختلف به هم متصل شوند.

همانطور که در ویدیو نیز نشان داده شده، پهپادها به هوا می‌روند، به آرامی به یکدیگر نزدیک می‌شوند تا بتوانند از محل تعیین شده به یکدیگر متصل شوند.

پهپادها می‌توانند برای مقابله با مشکلات دشوار در جهان مهندسی مورد استفاده قرار بگیرند. مثلا در یک ناحیه‌ای که به یک پل نیاز دارد، اما حرکت و کار برای سازندگان بسیار دشوار است.

پهپادهایی مانند این می‌توانند برای مقابله با این مشکلات با حداقل تلاش و هزینه منابع مورد استفاده قرار بگیرند.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا