ال‌جی به دنبال ساخت دو گوشی هوشمند انعطاف‌پذیر

موبنا – یک حق امتیاز جدید ثبت شده توسط شرکت ال‌جی در «سازمان جهانی مالکیت معنوی» (WIPO) دو مدل مفهومی از دستگاه جدیدی را شامل می‌شود که از آن می‌توان به عنوان گوشی‌های انعطاف‌پذیر و خم‌شدنی ال‌جی یاد کرد که قادر است گوشی را به تبلت و همچنین تبلت را به گوشی تبدیل کند.

LG patent 2

این حق امتیاز با عنوان «تلفن همراه با نمایشگر انعطاف‌پذیر با قابلیت خم شدن از وسط» ثبت شده است. در یک نسخه از این حق امتیاز مدل مفهومی دو دستگاه موبایلی در کنار هم ارایه شده است که نمایشگر یکپارچه دارند که می‌تواند از وسط خم شود. زمانی که نمایشگر خم می‌شود، دستگاه مذکور شبیه به گوشی هوشمند می‌شود و اگر دستگاه از وسط باز شود در قالب یک تبلت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

LG patent 3

دومین مدل مفهومی از دستگاه‌های خم شدنی ال‌جی از نظر ظاهری شباهت زیادی به مدل اول دارد. تفاوت اصلی میان این دستگاه این است که وقتی نمایشگر خم می‌شود، بخشی از نمایشگر ثانوی در امتداد نمایشگر اول مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اتفاق باعث می‌شود که یک نوار لمسی کوچک در کنار دستگاه ارایه شود و کاربر بتواند از آنها برای دریافت اطلاعات مورد نیاز خود استفاده کند.

LG patent 4

ال‌جی در اصل این حق امتیاز را ژوئیه ۲۰۱۷ ثبت کرده است و با این وجود سازمان WIPO اطلاعات ثبت شده را هفته گذشته منتشر کرد. با این اتفاق ال‌جی به جمع دیگر شرکت‌های بزرگ از جمله سامسونگ و مایکروسافت پیوسته است که با سرمایه‌گذاری فراوان قصد تولید دستگاه‌های موبایلی منعطف را دارند. لازم بهذکر است هم اکنون شرکت زد.تی‌.ای یک نمونه اولیه از این محصولات را با نام «آکسون ام» وارد بازار کرده است.

LG patent 5

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا