خواندنی

حمله بازیگر برنده اسکار به «ترامپ»

موبنا – «هلن میرن» در جملاتی تند از «دونالد ترامپ» نامرد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتقاد کرد.

به نقل از ورایتی، این بازیگر برنده اسکار انگلیسی ضمن اشاره به این که «دونالد ترامپ» به گروهی از افراد زن ستیز متعلق است که نسل آنها رو به انقراض هستند، ابراز امیدواری کرد که زنان جوان در مقایسه با دهه ۱۹۶۰ میلادی که او کارش را آغاز کرد فرصت‌های بیشتری داشته باشند.

«میرن» که در افتتاحیه نمایش فیلم جدیدش «چشم در آسمان» در نیویورک صحبت می‌کرد گفت: فکر می‌کنم آنها در حال نابود شدن هستند اما هنوز چند دایناسور پیر باقی مانده‌اند و «ترامپ» نیز یکی از آنهاست.

وی همچنین «ترامپ» را به فردی با هیکل بزرگ و مغز کوچک تشبیه کرد.

«میرن» برای ایفای نقش در فیلم‌های «دیوانگی پادشاه جورج» (۱۹۹۴)،‌ «گاسفورد پارک» (۲۰۰۱) و «آخرین ایستگاه»(۲۰۰۹) نامزد جایزه اسکار شد و در سال ۲۰۰۶ برای بازی در نقش ملکه انگلستان در فیلم «ملکه» موفق به کسب جایزه اسکار شد.

وی دوبار موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن شد و در جوایز بافتا، جشنواره‌ی فیلم رم، جشنواره‌ی مسکو، سانتا باربارا و ونیز نیز به عنوان بهترین بازیگر انتخاب شده است.

این بازیگر سرشناس برای بازی در فیلم «هیچکاک» در نقش همسر «آلفرد هیچکاک» نامزد دریافت جایزه از گلدن گلوب و اتحادیه بازیگران سینمایی آمریکا شد.

«چشم در آسمان» فیلم جدید این بازیگر انگلیسی است که «هلن میرن» در آن در نقش یک افسر نظامی بازی کرده است، نقشی که در ابتدا برای یک بازیگر مرد نوشته شده بود اما «گاوین هود» کارگردان فیلم در نهایت تصمیم گرفت از «میرن» در این نقش بازی بگیرد.

«هلن میرن» چندی پیش به عنوان یکی از بازیگران قسمت هشتم مجموعه فیلم‌های اکشن «سریع و خشن» انتخاب شد تا اولین تجربه حضور خود در یک فیلم اکشن را نیز در سن ۷۱ سالگی تجربه کند.

 منبع: ایسنا 

Mobna-Telegram

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا