افزایش سرمایه «همراه» تا پایان سال جاری

موبنا – مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه نور دنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: افزایش سرمایه یکی از برنامه های شرکت همراه اول می باشد که انشالله تا پایان سال مالی جاری اجرایی خواهد شد. میزان آن وابسته به محلی است که برای انجامش در نظر گفته خواهد شود و هنوز به طور دقیق مشخص نشده، اما طبق بررسی هایی که تاکنون صورت گرفته این افزایش سرمایه از محل سود انباشته یا آورده نقدی صورت می پذیرد و هیچگونه پیگیری در خصوص انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها انجام نشده است.
علی فیاض بخش در ادامه افزود: این افزایش سرمایه به جهت اصلاح ساختار مالی و تعدیل ارزش بازار سهام این شرکت اجرایی می شود، چرا که ارزش بازار سهام “همراه” حدود 13 هزار میلیارد تومان است در حالی که سرمایه شرکت تنها 400 میلیارد تومان می باشد و اصلاً نسبت متناسبی نیست.
وی در خصوص مذاکراتی که با سرمایه گذاران خارجی صورت گرفته توضیح داد: همکاری با اورنج به عنوان یک برای انجام همکاری های همراه اول با خارجی هاست، به طور کل در سه لایه مذاکرات با خارجی ها در جال پیگیری می باشد. لایه اول، همکاری در حوزه رومینگ بین المللی است که قبل از تحریم ها از فعالیت های شرکت بوده و از این پس نیز توسعه خواهد یافت، لایه دوم که نسبت به لایه اول عمیق تر است، همکاری استراتژیک که برای انتقال دانش و ایجاد خدمات ارزش افزوده که سایر اپراتورهای فعال در منطقه تجربه آن را دارند، می باشد. لایه نهایی که مهمتر از دو لایه دیگر است، انتقال و خرید سهام یک اپراتور خارجی دیگر می باشد.
وی تأکید کرد: همراه اول علاقمند است که در ترکیب سهامداری شرکت های خارجی نیز قرار بگیرد تا وزن سرمایه گذاری های بین المللی خود را نیز افزیش دهد و با انجام این کار تجربه بین المللی کسب کند. علاوه بر این، ساختار درآمدی شرکت که در گذشته تنها به صورت ریالی بوده، شامل درآمد های ارزی نیز شود.
فیاض بخش در ادامه محور اساسی و اصلی برنامه های همراه اول را سرمایه گذاری خطر پذیر عنوان کرد و گفت: نسل سوم اپراتورها در شرکت های نوپا و چابک خدماتی با ارزش افزوده بالا و جذاب ارائه می کنند. “همراه” تاکنون در این زمینه فعالیت نداشته است اما اکنون مجوز اساسی برنامه ای خود را در سال 95 سرمایه گذاری خطرپذیر از طریق نسل سوم اپراتورها قرار داده که از طریق شرکت سرمایه گذاری توسعه نور دنا با برند حرکت اول پیگیری های آن را انجام می دهد.
وی در خاتمه افزود: جنس سرمایه گذاری خطرپذیر بلند مدت می باشد و انتظار می رود آثار سود و زیانی استفاده از این رویکرد در بازده زمانی بلند مدت در درآمدهای شرکت همراه اول آشکار شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا