روزی ۱۰ هزار حادثه برای رانندگان پوکمون گو باز

موبنا – به گزارش رویترز، بر مبنای مقاله علمی منتشر شده در ژورنال پزشکی JAMA Internal Medicine اجرای این بازی مبتنی بر واقعیت مجازی عامل وقوع روزانه ۱۰ هزار حواس پرتی در میان رانندگان است.

با توجه به اینکه کاربران این بازی حتی در حین رانندگی هم به دنبال شکار پوکمون ها هستند تمرکزی بر جاده و مسیر رانندگی ندارند و همین مساله عامل وقوع بسیاری از تصادفات رانندگی است.

در یک ماهی که از همه گیر شدن این بازی می گذرد، بسیاری از متخصصان بهداشت روانی و همین طور روانپزشکان در مورد خطرات ناشی از اجرای این بازی هشدار داده اند و می گویند کاربران حتی در زمانی که در ترافیک هستند و باید به دقت خودروی خود را هدایت کنند هم ترجیح می دهند پوکمون شکار کنند.

بر اساس مطالب مقاله مذکور یک بررسی که در بازه زمانی 10روزه صورت گرفته نشان می دهد که بیش از صدهزار نفر از کاربران این بازی به علت حواس پرتی و بی توجهی به محیط اطراف به طور بالقوه در معرض خطر جراحت یا حتی مرگ بوده اند.

نکته مهم این است که کاربران تلفن همراه ممکن است از پاسخگویی به یک تماس یا پیامک خودداری کرده و آن را به وقت دیگری موکول کنند، اما در زمان مشاهده یک پوکمون به هیچ وجه حاضر به چنین کاری نخواهند بود، زیرا می خواهند حداکثر امتیاز ممکن را کسب کنند.

برای انجام این بررسی در آمریکا محققان پس از شناسایی 350 هزار توییت ارسالی در توییتر که دارای کلمات پوکمون گو، خودرو و رانندگی بوده، 4000 مورد از آنها را به طور تصادفی انتخاب و تحلیل محتوا کردند و متوجه شدند در یک سوم این توییت ها به تصادف یک راننده با عابران پیاده یا قریب الوقوع بودن این حادثه اشاره شده است.

 منبع: فارس

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا