خواندنی

خون به پا می شود

موبنا – تا ساعاتی دیگر حساس ترین دیدار نیم فصل دوم لیگ برتر برگزار می شود.پرسپولیس و استقلال از ساعت 17 در استادیوم آزادی رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت در یک بازی پر اهمیت قهرمان لیگ برتر را مشخص کنند. دیداری که از نظر حساسیت درچند سال اخیر بی نظیر بوده است. در فاصله پنج هفته تا پایان لیگ برتر دیدار سرخابی ها اینقدر اهمیت دارد که به صورت حتم قهرمان مسابقات را مشخص خواهد کرد.

قهرمان از دربی می آید؟

نتیجه دربی هرچه که باشد تاثیری مستقیم بر انتخاب قهرمان خواهد داشت. اگر استقلال برنده شود بالاتراز استقلال خوزستان قرار می گیرد و می تواند با کسب امتیازات کامل از بازی های آینده همچنان به قهرمانی امیدوار باشند. شاگردان مظلومی برای ادامه حضور در رتبه ها بالایی جدول باید پیروزشوند تا اگر در بازی هفته 29 مقابل تیم تراکتورسازی امتیاز از دست دادند حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست ندهند. اما پیروزی پرسپولیس شانس زیادی برای قهرمانی این تیم ایجاد می کند سرخ های تهران پس ازدربی 4 دیدار نه چندان مهم دارند. دیدارهایی که امکان ازدست رفتن امتیاز درآن ها وجود دارد اما حداقل با تیم های بالای جدول نیست و به نظر می رسد که تکلیف دو تیم مقابل پرسپولیس در هفته 29 و 30 کاملا مشخص باشد و سرخ ها بتوانند به قهرمانی با امیدواری بالا نگاه کنند. آنها اگر ببازند همچنان شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را دارند اما بعید است بتوانند به استقلال خوزستان برسند.

مساوی شدنی اما نخواستنی

هرچند برنده دربی به قهرمانی نزدیک می شود اما نتیجه تساوی در دربی استقلال خوزستان را به سمت قهرمانی خواهد فرستاد . آبی های جنوب که این هفته امتیاز از دست داده اند با این تساوی در هفته های بعدی فرصت پیدا می کنند که اشتباهشان را جبران کنند. تساوی دربی البته چیز عجیبی هم نیست هم استقلال هم پرسپولیس علی رغم اندیشه های پیروزی خواهانه اما به سمت تساوی سوق پیداخواهند کرد. تساوی در این دیدار خیلی شیرین تر از شکست است مخصوصا که جلوی قهرمانی تیم رقیب را هم خواهد گرفت. شاید اگر سایر دیدار های این هفته مساوی نمی شد برای دربی بهتر بود اما به هرحال مساوی دربی هم در تعیین قهرمان موثر است و می تواندآن را به سمت استقلال خوزستان بفرستد.

ستاره گل نخوردن

یکی از جذابیت های قعطی دربی ، مهدی رحمتی است. کاپیتان استقلال که در بهترین روزهای آمادگی اش به سر می برد و در دیدار رفت هم نشان داد که در ناکام گذاشتن مهاجمان حریف چه تبحری دارد . مهدی رحمتی در فصل جاری اگر بهترین بازیکن نبوده حتما یکی از 3 بازیکن برتر لیگ برتر بوده است. دروازه بانی که در کنار مدافعان تیمش با 19 گل خورده رتبه دوم بهترین خط دفاعی لیگ را به خود اختصاص داده . پرسپولیسی ها هرچقدر هم که گلزن باشند مانند دیدار رفت مقابل رحمتی مشکل خواهند داشت و این بهترین فرصت برای پیروزی است. آبی ها به این راحتی ها گل نمی خورند اما ممکن است راحت به گل برسند و پیروز شوند.

ستاره گل زدن

قرمزها اما راحت گل می خورند مخصوصا که کمال کامیابی نیا را در اختیار نداشته باشند. پرسپولیسی ها با اشتباهات عجیب و غریب سوشا مکانی و مدافعان در فصل جاری امتیازات قابل توجهی را از دست داده اند. با این همه پرسپولیس بهترین خط حمله لیگ برتر و البته آقای گل را دارد . مهدی طارمی که با فاصله 4 گل ازنفر دوم در جدول گلزنان تقریبا شانس خود را برای آقای گلی بالای نود درصد می داند. شاید طارمی مهاجمی در سطح درجه یک آسیا نباشد اما حتما بهترین مهاجم ایران است و پرسپولیس با 38 گل زده بهترین خط حمله جدال آنها با یکی از بهترین خطوط دفاعی لیگ برتر جذابیت های دیدار جمعه را چندبرابر می کند.

استقلال از این بازی برد می خواهد همان طور که پرسپولیس هم از این بازی برد می خواهد. نه برانکو اهل برنامه ریزی برای تساوی است و نه مظلومی در دربی هایی که مربی بوده به غیر از آخری برای مساوی تلاش کرده . این مساله می تواند نوید 90 دقیقه غیرقابل تکرار در دربی و فوتبال ایران را بدهد.

 منبع: عصرایران 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا