برندگان جوایز گرمی 2016

معرفی شدند : مراسم پایانی جوایز موسیقی «گرمی» در حالی بامداد امروز در  لس‌آنجلس برگزار شد که «کندریک لامار» خواننده 28 ساله آمریکایی با کسب پنج جایزه برنده بزرگ این رویداد مهم در عرصه موسیقی جهان نام گرفت.
«کندریک لامار» خواننده سبک «هیپ‌هاپ» که با نامزدی در 11 بخش، بین نامزدهای جوایز گرمی در سال 2016 پیشتاز بود در نهایت توانست پنج جایزه گرمی بهترین آلبوم رپ، بهترین آهنگ رپ، بهترین اجرای رپ، بهترین موزیک ویدئو و بهترین همکاری رپ در یک آهنگ را به خانه ببرد. اما در بخش جایزه اصلی جوایز گرمی که صرف‌نظر از سبک موسیقی به هنرمندان اعطا  می‌شود، «تیلور سوئیفت» با آلبوم «989» موفق به کسب جایزه بهترین آلبوم سال شد و جایزه بهترین آهنگ سال نیز به «فکر کردن با صدای بلند» از «اد شیران» اعطا شد. در بخش بهترین آلبوم سال، «صدا + رنگ» از «آلاباما شیکس»، « To Pimp A Butterfly»از «کندریک لامار»، «مسافر» از «کریس استاپلتون» و «زیبایی در پس دیوانگی» از «ویکند» نامزد کسب جایزه بودند و در بخش بهترین آهنگ سال «دوباره می‌بینمت» از «ویز خلیفه»، «بسیار خوب» از «کندریک لامار»، «فضای خالی » از «تیلور سوئیفت» و «Girl Crush» از «لیتل بیگ تاون» دیگر نامزدها محسوب می شدند. اما در بخش بهترین ضبط سال آهنگ «Uptown Funk» از «مارک رابسون» و «برونو مارس» با غلبه بر آهنگ‌هایی از «دی آنجلو»، «اد شیران»، «تیلورسوئیفت» و «ویکند» جایزه گرمی سال 2016 را به نام خود ثبت کرد. همچنین «مگان ترینور» در رقابت با «کورنی بارنت»، «جیمز بای»، «توری کلی»  و
«سم هانت» جایزه گرمی بهترین هنرمند نوظهور مهم‌ترین جوایز موسیقی جهان را به خانه برد. در سایر بخش‌ها آلبوم «1989» از «تیلور سوئیفت» بهترین آلبوم پاپ نام گرفت و جایزه بهترین اجرای سبک پاپ به «فکرکردن با صدای بلند» از «ادشیران» رسید. «نمی‌خوام بجنگم» از «آلاباما شیکس» به عنوان بهترین آهنگ راک سال شناخته شد و آلبوم «Drones» از «میوز» نیز گرمی بهترین آلبوم راک را به خانه برد. همچنین جایزه بهترین آلبوم سبک «R&B» به آلبومی تحت عنوان «پیشتاز» اثر «دی‌آنجلو» رسید«کریس‌استاپلیتون» نیز با آلبوم «مسافر» موفق به کسب جایزه بهترین آلبوم سال در سبک «کانتری» شد و موسیقی مستند نامزد اسکار «امی» نیز جایزه گرمی بهترین موسیقی فیلم را کسب کرد. سال گذشته «سم‌اسمیت» خواننده انگلیسی با کسب چهار جایزه گرمی، برنده بزرگ این رویداد شد.
179/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا