صعود استقلال به رده سوم جدول رده بندی

استقلال 2 – استقلال اهواز یک، پیروزی دشوار برابر برادر خوانده

تیم فوتبال استقلال با پیروزی 2 بر یک برابر استقلال اهواز به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد.

آبی پوشان تهرانی امروز با ترکیب متحول شده خود امروز به مصاف همتای اهوازی خود می روند و به امید سومین پیروزی خود در هوای گرم اهواز، با این تیم روبرو می شوند و در طرف مقابل نیز اهوازی ها پس از یک برد، یک تساوی و یک باخت امروز با پیروزی در مقابل آبی پوشان پایتخت نشین می خواهند از باقی تیم های لیگ برتری زهرچشم بگیرند.

استادیوم غدیر اهواز
داور: محمدرضا اکبریان کمک داوران: حمید غمزه – حسن یوسفی


استقلال اهواز:
پرویز کریمی، محمد اسماعیل نظری، سعید سالارزاده، مبین میردورقی، طالب ریکانی، عادل کلاه کج، فرزاد آشوبی، حسین بهرامی، میلاد پاک پرور(شاهین مجیدی68) و محسن حمیدی(علی بیگدلی 86) و حمزه خذیراوی
سرمربی: سیاوش بختیاری زاده

استقلال تهران:
سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امین حاج محمدی، میلاد فخرالدینی، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، جابر انصاری(مگویان 96)، ریوالدو(پروپجیچ63) ، بهنام برزای(محسن کریمی 69)، روزبه چشمی
سرمربی : پرویز مظلومی

اخطار:
استقلال تهران – عمران زاده(36) – میثم مجیدی(87)
استقلال اهواز – محمد اسماعیل نظری(60) – محسن حمیدی(67)

اخراج:
محمد اسماعیل نظری(91)

شرح بازی:
شاگردان پرویز مظلومی در نیمه اول عملکرد خوبی نداشتند و نتوانستند موقعیت زیادی روی دروازه حریف ایجاد کنند اما در نیمه دوم با آمدن محسن کریمی و پروپجیچ ورق بازی برگشت و توانست به پیروزی برسد شاید این از خوش شانسی آبی ها باشد که داور 5 دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد تا میثم مجیدی بتواند در دقیقه 93 گل سرنوشت ساز استقلال را به ثمر برساند. شاگردان مظلومی با این پیروزی با روحیه خوب به تعطیلات می روند و می توانند در تعطیلات لیگ روی نقاط ضعف خود کار کنند.

شرح گل ها:
1 – 0 استقلال تهران:
محسن کریمی که ثانیه هایی قبل به بازی فراخوانده شده در اولین حرکت خود روی پاس جابر انصاری در محوطه جریمه، موفق شد دروازه پرویز کریمی را باز کند.
1 – 1 استقلال اهواز: استقلالی های تهران که در شادی گل خود به سر می بردند، در اولین حمله اهوازی ها غافلگیر شدند و روی خطایی که حاج محمدی روی مهاجم استقلال اهواز انجام داد یک ضربه ایستگاهی به شاگردان بختیاری زاده هدیه داد. این ضربه را طالب ریکانی به زیبایی از زیر پای دیوار دفاعی استقلال وارد دروازه رحمتی کرد.
2 – 1 استقلال تهران: دقیقه 93 میثم مجیدی روی سانتر خسرو حیدری صاحب توپ شد و با یک بغل پای دقیق دروازه استقلال اهواز را باز کرد و تیمش را در دقایق پایانی پیش انداخت.

دقایق حساس:
دقیقه 7 : فرار محسن حمیدی از سمت راست می توانست استقلال اهواز را با یک موقعیت خوب روبرو کند اما حنیف عمران زاده توپ او را قطع کرد.
دقیقه 12 : خسرو حیدری چند بازیکن را پشت محوطه جریمه دریبل کرد اما پاسش را بازیکنان استقلال اهواز قطع کردند.
دقیقه 20 : شوت عادل کلاه کج از روی یک ضربه ایستگاهی را مهدی رحمتی در 2 مرحله و به سختی مهار کرد.
دقیقه 22 : حمزه خزیراوی یکی دو بازیکن استقلال را دریبل زد اما درست زمانی که می خواست توپ را به سمت دروازه بزند، روزبه چشمی توپش را به بیرون فرستاد.
دقیقه 24 : سانتر عادل کلاه کج را مدافعان استقلال برگشت دادند اما ضربه محسن حمیدی در برگشت با بی دقتی به بیرون رفت.
دقیقه 38 : پاس به عقب اشتباه مبین میر دورقی داشت بهنام برزای را صاحب یک موقعیت تک به تک می کرد اما خروج به موقع پرویز کریمی موقعیت را از استقلالی ها گرفت.
دقیقه 42 : پاس عمقی عادل کلاه کج در اختیار خزیراوی قرار گرفت اما توپش را با بی دقتی به بالای دروازه زد.
دقیقه 45 : عادل کلاه کج یک ضربه ایستگاهی از سمت چپ را مستقیم به سمت دروازه زد و مهدی رحمتی به زحمت توپ را دفع کرد.
دقیقه 45+2 : شوت پای چپ انصاری از فاصله 8 متری با پای پرویز کریمی به بیرون رفت.
دقیقه 48 : پرویز کریمی ستاره تیمش شد. او ضربه امید ابراهیمی را دفع کرد و در ادامه توپ جابر انصاری را هم به زیبایی مهار کرد تا ناجی تیمش بشود.
دقیقه 53 : پاس عمقی زیبای ریوالدو به بهنام برزای رسید اما شوت او عرض زمین را طی کرد و در سمت راست به خسرو حیدری رسید.
دقیقه 60 : شوت فرزاد حاتمی قبل از رسیدن به خط دروازه به امین حاج محمدی برخورد کرد.
دقیقه 81 : حرکات ترکیبی استقلال در میانه میدان توپ را در داخل محوطه جریمه به پروپجیچ رساند، پاس به بیرون او را جابر انصاری با پای راست با اختلاف کم به بیرون زد.
دقیقه 87 : شوت دیدنی عادل کلاه کج از روی یک ضربه ایستکاهی با اختلاف کم به بیرون رفت و استقلال اهواز بهترین فرصت را برای گلزنی از دست داد.
دقیقه 90 ، پای دیدنی امید ابراهیمی محسن کریمی را در موقعیت تک به تک قرار داد اما او با بی دقتی نتوانست دروازه استقلال خوزستان را باز کند.
دقیقه 97 : محسن کریمی دروازه خالی را به جابر انصاری داد و او در صحنه ای عجیب نتوانست دروازه خالی را باز کند.


حاشیه:

*تماشاگران استقلال اهواز پیش از شروع بازی به شدت به مهدی رحمتی توهین کردند که این موضوع بسیار عجیب بود.
*غیبت سعید قزل و محمدغلامی از اتفاقات عجیب این بازی است. گفته می شود آنها به خاطر مسائل مالی هم اکنون در اهواز نیستند.
*در حالی که اهواز به شهر استقلالی ها معروف است، تنها 3 هزار تماشاگر در استادیوم حضور دارند که این موضوع جای تعجب دارد.
*هوای اهواز چیزی حدود 49 درجه است و قرار است داور یک بار در بین هر دو نیمه به بازیکنان وقت استراحت بدهد تا آنها بتوانند آبی بنوشند.