نقد و بررسی من می‌خوام شاه بشم

مستند "من می خوام شاه بشم" در خانه هنرمندان مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

همزمان با اکران مستند سینمایی”من می‌خوام شاه بشم” در گروه هنر و تجربه، جلسه گفتگو و نقد و بررسی فیلم به همراه نمایش آن، روز یکشنبه، یکم شهریورماه ساعت 17 با حضور کارگردان، مهدی گنجی و با اجرای منتقد سینما، مصطفی جلالی فخر در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

فیلم مستند 70 دقیقه‌ای «من می‌خوام شاه بشم» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است. این مستند به زندگی «عباس برزگر» می‌پردازدکه یکی از برجسته‌ترین کارآفرینان عرصه اکوتوریسم است.

وی با کمک خانواده‌اش از توریست‌های خارجی در دهکده‌ی گردشگری‌ که خودش درست کرده، پذیرایی می‌کند و آنها را به دیدن عشایر می‌برد. اما او رویای بزرگی در سر دارد و می‌خواهد یک ایل عشایری جدید تاسیس کند و خودش خان ایل باشد…

این مستند سینمایی ضمن کسب جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند از سی و سومین جشنواره فیلم فجر در چندین جشنواره معتبر بین المللی به نمایش درآمده است. جشنواره‌های آمستردام (ایدفا) ، شفیلد انگلستان، مونیخ آلمان، میلنیوم بلژیک، پلنت داکس لهستان و… از جمله جشنواره‌هایی است که این فیلم در آنها به نمایش درآمده است. همچنین این فیلم کاندیدای دریافت جایزه شبکه تی آر تی ترکیه و جایزه کارگردانی جشنواره سینما حقیقت نیز بوده است.

از دیگر عوامل تولید این فیلم می‌توان به سحر رضوی (تهیه‌کننده)، اسماعیل منصف (تدوینگر)، حسن مهدوی و رضا گدازگر (صداگذار)، امین بهروز‌زاده و شعیب کمین‌پور (آهنگساز)، علی باقری (عکاس و طراح پوستر) و پویان شعله‌ور (کالریست) اشاره کرد.