پریوس جدید تویوتا رونمایی می‌شود

سخنگوی تویوتا برنامه رونمایی این خودرو در هشتم سپتامبر را تایید کرد اما به جزییات بیشتری درباره ظاهر یا اقتصاد سوخت خودروی جدید اشاره ای نکرد.

فروش پریوس مانند همه خودروهای باطری دار به دلیل کاهش قیمت بنزین در ماه‌های گذشته کاهش یافته است، با اینهمه این خودرو همچنان محبوب‌ترین مدل هیبریدی جهان و یکی از پرفروش‌ترین خودروها در بازار کالیفرنیا باقی مانده است.

پریوس نخستین خودروی هیبریدی بازار انبوه جهان بود که در 10 دسامبر سال 1997 در ژاپن روانه بازار شد.

با اینهمه تویوتا پریوس در هفت سال گذشته بازطراحی نشده که برای تویوتا مدت طولانی غیرمعمولی محسوب می‌شود و گزارش‌های اولیه نشان می‌دهند که مدل جدید این خودرو طول و قدرت بیشتری خواهد داشت ضمن اینکه اقتصاد سوختش هم بهبود پیدا می‌کند. همچنین آپشن باطری یون لیتیومی هم ممکن است برای پریوس مدل 2016 موجود باشد.

فروش پریوس در آمریکا طی هفت ماه اول سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 15 درصد کاهش یافت. با اینهمه پریوس 82 درصد از فروش صنعت خودروهای هیبریدی را از ابتدای سال 2015 تاکنون تشکیل داده است.

بر اساس گزارش یو اس ای تودی، تویوتا 108 هزار و 73 دستگاه از این خودرو را در آمریکا به فروش رسانده که شامل مدل کوچکتر پریوس سی و مدل بزرگتر پریوس وی می‌شود.

تویوتا که در فروش خودروهای هیبریدی بازار را در دست دارد، با وجود کاهش فروش این نوع از خودروها، به طراحی مدل‌های جدید ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا