واگذاری ADSL از سوی مخابرات استان تهران به آذر ماه موکول شد

“محمد روح اللهی” روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: قرار بود شرکت مخابرات در مهر ماه سال جاری خدمات ADSL را به متقاضیان واگذار کند که به دلیل تاخیر در تحویل تجهیزات از سوی پیمانکار مربوطه ،زمان واگذاری به عقب افتاد.
وی افزود: شرکت مخابرات استان تهران سفارش خرید 80 هزار پورت پر سرعت را به پیمانکار مربوطه داده است و قرار بود تا شهریور ماه امسال تجهیزات سفارش شده دریافت شود، ولی با توجه به تاخیر دو ماهه پیمانکار ، زمان واگذاری خدمات ADSL نیز دو ماه به تاخیر می افتد.
وی در مورد منابع تامین تجهیزات اظهار داشت: شرکت مخابرات اجازه خرید خارجی ندارد و نیازهای خود را از شرکت های داخلی تامین می کند، اما شرکت های داخلی برخی تجهیزات را از شرکت های خارجی خریداری می کنند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران ، علت تاخیر در تامین تجهیزات را مشکلات تدارکاتی عنوان کرد.
روح اللهی بااشاره به اینکه شرکت مخابرات تاکنون برای ارایه اینترنت پر سرعت ADSL به طور مستقیم ممنوعیت داشته ، اما از امسال این ممنوعیت برداشته شده است، گفت: برنامه شرکت مخابرات استان تهران راه اندازی یک میلیون پورت پرسرعت در سال 1388 است و تاکنون فقط اعتبار 80 هزار پورت تامین شده است. به گفته وی، در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، شرکت مخابرات توان راه اندازی یک میلیون پورت را دارد.
روح اللهی تصریح کرد، در حال حاضر 11 شرکت ارایه دهنده اینترنت پر سرعت (pap) در زمینه ارایه خدمات ADSL فعال هستند.
گفتنی است، واژه ADSL معرف نوعی ارتباط اینترنتی پرسرعت است که امکان استفاده هم زمان از اینترنت و تلفن را فراهم می کند. روزانه هزاران نفر در جهان به استفاده از این فنآوری روی می آورند و آن را جایگزین سایر روش های ارتباطی می کنند.
در این روش ارتباطی با وجود اینکه برای اتصال به اینترنت از سیم تلفن استفاده می شود، به خاطر ویژگی فنی خاص ، هرگز خط تلفن اشغال نمی شود و استفاده همزمان از اینترنت و تلفن را برای کاربر امکان پذیر می سازد . سرعت بالا ( تا 40 برابر ارتباط Dial-up )، عدم نیاز به سیم کشی مجدد و اتصال 24 ساعته به اینترنت از سایر ویژگی های این روش ارتباطی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا